Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Modrzew japoński 'Wolterdingen'

Larix kaempferi Wolterdingen
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Larix kaempferi 'Wolterdingen'


Miniaturowa odmiana modrzewia japońskiego o fantazyjnych kształtach, wyselekcjonowana już w 1970 roku przez Niemca G. Horstmanna. Jest to odmiana o powolnym wzroście, którym zresztą cechuje się większość miniaturowych modrzewi. Średni roczny przyrost to 8 cm, co oznacza, że pełnię rozmiarów osiąga po 10 latach, przybierając nieregularną, kulistą formę o wysokości około 50 cm i nieco większej szerokości do około 70-80 cm. Wysokość krzewu można jednak regulować poprzez szczepienie na niewysokim pniu, co daje bardzo ciekawe efekty wizualne. Oczywiście odmianę tę można sadzić też bezpośrednio do gruntu, wówczas otrzymujemy formy o płasko kulistym pokroju, również bardzo atrakcyjne. Jednak chyba najatrakcyjniejsze formy o najbardziej niesamowitych kształtach powstają poprzez szczepienie na niskim pniu, tak aby rozrastające pędy po pewnym czasie mogły dosięgnąć ziemi.

Igły, jak u przeważającej części ozdobnych modrzewi japońskich, mają niebieskawe zabarwienie, na jesieni zaś przebarwiają się na żółto. Wyjątkowo długo pozostają one na gałęziach, jednak i w stanie bezlistnym, dzięki ciekawemu pokrojowi, modrzew ten jest nadal bardzo ozdobny. Ze względu na swoje fantazyjne kształty polecany jest do ogrodów orientalnych, ale może być też oczywiście sadzony w ogrodach przydomowych, ogródkach skalnych i na wrzosowiskach. Najlepiej prezentuje swoje kształty jako soliter. Jest to odmiana łatwa i nie wymagająca w uprawie, wystarczą mu przeciętne gleby ogrodowe, chociaż najlepiej rośnie na glebach żyznych, luźnych, próchnicznych i umiarkowanie wilgotnych, o lekko kwaśnym pH. Zdecydowanie preferuje też stanowiska słoneczne i ciepłe, jest odporny na wysokie mrozy i nie wymaga okrywania na zimę, podobnie jak zresztą większość odmian modrzewi japońskich.


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000