Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Modrzew japoński 'Tunis'

Larix kaempferi 'Tunis'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
brak

Larix kaempferi  'Tunis'

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Larix kaempferi 'Tunis'
Odmiana spotykana także pod nazwą 'Tunnis' lub ‘Pevé Tunnis‘, pochodzi od czarciej miotły znalezionej przez Pieta Vergeldta w swojej szkółce w holenderskim Lottum w połowie lat 80. XX w. Bardzo interesująca odmiana o rzadko spotykanym, płaskim kształcie zbliżonym do dysku. Pędy rozrastają się na boki tworząc regularny, płaski kształt krążka. Dziesięcioletnie rośliny osiągają ok. 25 cm wysokości i 45 cm szerokości. Bardzo atrakcyjnie wygląda zarówno w formie krzaczastej, jak i zaszczepiona na niewysokim pniu. Igły krótkie, miękkie, niebieskozielone.
Odmiana polecana do ogrodów przydomowych i miejskich, jako samotnik lub na rabaty i do kompozycji. Doskonały do ogrodów skalnych. Charakteryzuje się dobrą mrozoodpornością i niewielkimi wymaganiami siedliskowymi. Preferuje stanowisko dobrze nasłonecznione i glebę umiarkowanie żyzną, lekko kwaśną.

Więcej informacji
Forma szczepiona szczepione na pniu
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Modrzew japoński 'Tunis'
Twoja ocena