Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Modrzew japoński 'Grey Pearl'

Larix kaempferi 'Grey Pearl'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Larix kaempferi 'Grey Pearl'

Jest to karłowa, wolnorosnąca, ale niezwykle ozdobna odmiana modrzewia japońskiego, wyselekcjonowana już dość dawno, bo w 1989 roku przez Andre van Nijnattena z Holandii. Podobnie jak wiele innych miniaturowych odmian modrzewia japońskiego np. ‘Blue Ball’ odmiana ta nie wytwarza przewodnika, a jej wysokość zależy po prostu od miejsca szczepienia na pniu, zwykle używa się niskich pni o wielkości od 1 do 2 m. Wyprostowane, lekko wzniesione na końcach pędy, wyrastają z jednego miejsca we wszystkich kierunkach tworząc zwarty, trochę nieregularny, kulisty krzew, który może osiągać około 1 m średnicy. Jego nieregularne kształty można łatwo doprowadzić do porządku, gdyż jest bardzo podatny na wszelkie zabiegi i cięcia i można go w dowolny sposób formować. Pędy są bardzo gęsto pokryte zebranymi w kępki igłami, których długość może wynosić do 4 cm.

Zewnętrzna strona igieł ma intensywny niebieskozielony kolor, natomiast ich spód jest znacznie jaśniejszy, co razem tworzy niezwykle ciekawe zestawienie barw. Jesienią igły przebarwiają się na złotożółty kolor, a później opadają, pozostawiając bezlistne pędy, które w dalszym ciągu są bardzo ozdobne. Odmiana ta ze względu na ciekawy pokrój oraz niewielkie wymiary nadaje się przede wszystkim do niedużych przydomowych ogrodów oraz do ogródków skalnych i na wrzosowiska. Najlepiej prezentuje się jako soliter w zestawieniach z niższymi roślinami. Pod względem gleby odmiana ta jest bardzo tolerancyjna, jednak najlepiej rośnie na glebach żyznych, bogatych w próchnicę, umiarkowanie wilgotnych, o lekko kwaśnym lub obojętnym pH. Zdecydowanie najbardziej też preferuje stanowiska słoneczne i ciepłe, ale w naszych warunkach klimatycznych jest całkowicie mrozoodporna i nie wymaga okrywania na zimę.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Modrzew japoński 'Grey Pearl'
Twoja ocena