Ładuję...

Modrzew europejski 'Repens'

Larix decidua 'Repens'
Ocena:
32,00 zł
SKU
3424
W produkcji
Wysyłkę rozpoczynamy od: 1 wrz 2021

Larix decidua 'Repens'

Jest to już bardzo stara, od dawna znana odmiana modrzewia, po raz pierwszy opisana w Anglii przez C. Lawsona w 1836 roku. W rzeczywistości odmiana ta to tak naprawdę nazwa zbiorowa dla wielu odmian modrzewi o płożących się po ziemi pędach, często prowadzonych w formie niskich drzewek o zwisających pędach, których wysokość zależy od miejsca szczepienia. Drzewka te nie wykształcają przewodnika, tylko wyrastające z jednego miejsca, zwisające czasem aż do ziemi, pędy pierwszego i drugiego rzędu, które tworzą formy przypominające gęste, zwielokrotnione kopce. Pędy główne zwykle są trochę mocniejsze od pozostałych, ale wszystkie w sumie są cienkie i wiotkie i nie są w stanie rosnąć pionowo. Najczęściej odmiany te szczepi się na wysokości od 1 do 1, 5 m i taka też jest ostateczna wysokość drzewka.

Pokrojem drzewka można dowolnie sterować i manipulować poprzez np. podwiązywanie poszczególnych pędów lub przymocowanie ich do palików. Mnogość form i pokrojów jest tak duża, że modrzew ten praktycznie wszędzie znajdzie zastosowanie, może być sadzony zarówno jako soliter na większych pustych przestrzeniach, ale też w towarzystwie innych iglaków, bądź też w ogródkach skalnych lub jako ciekawy dodatek do ogrodów japońskich. Igły, zebrane w gęste kępki, pojawiają się na pędach już wczesną wiosną, są jasnozielone, niekłujące, jesienią przebarwiają się na ładny, żółty kolor, a na zimę opadają. Drzewko to jest ozdobne przez cały rok, nawet bezlistne, zwisające pędy robią duże wrażenie. Roślina ta nie jest szczególnie wymagająca w uprawie, może rosnąć na każdej przeciętnej glebie ogrodowej, chociaż najlepiej rośnie na glebach żyznych, próchnicznych, umiarkowanie wilgotnych i bogatych w wapń, o lekko kwaśnym pH. Preferuje zdecydowanie stanowiska słoneczne i ciepłe. W naszych warunkach klimatycznych jest całkowicie mrozoodporna i nie wymaga okrywania na zimę.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Modrzew europejski 'Repens'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie (+48) 501 466 773 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

 

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Odmiana rośliny 'Repens'
Nazwa łacińska Larix decidua
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.00 kg
Pojemnik C3, C5
Wysokość sadzonki Wys. Forma Pienna 50-140 cm
Pokrój zwisający parasolowaty
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Szczepienie szczepione
Zastosowanie ogrody orientalne, ogrody przydomowe, ogrody skalne, parki, rabaty, rosnące pojedynczo (soliter), wrzosowiska
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2
Tempo wzrostu wolne
Docelowa rozpiętość od 0,5 m do 1 m
Docelowa wysokość od 1 m do 2 m
Pochodzenie brak info
Barwa liści / igieł jasnozielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra do -32°C
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, ozdobne pędy, przebarwiają się jesienią
Wysyłkę rozpoczynamy od: 1 wrz 2021
Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko