Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Modrzew europejski 'Corley'

Modrzew europejski 'Corley'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Larix decidua 'Corley'


Odmiana ta została wyselekcjonowana z tzw. czarciej miotły już dość dawno, bo w 1971 roku przez R. F. Corleya z Anglii. Najczęściej w handlu dostępne są okazy szczepione na niewysokich podkładkach i prowadzone w formie miniaturowych drzewek o wdzięcznej, kulistej koronie osadzonej na około 1 metrowym pniu. Co ciekawe odmiana ta nie wytwarza przewodnika, toteż wszystkie pędy wyrastają z jednego miejsca i tworzą gęstą, nieregularną i wymagającą formowania koronę. Niekłujące igły tego modrzewia osiągają długość do 4 cm i mają ładny, jasnozielony kolor, który jesienią zmienia się na żółty. Igły na krótkopędach zebrane są w charakterystyczne dla modrzewi gęste pęczki, natomiast pokrywają one również dość gęsto długopędy, układając się na nich spiralnie, ale wyrastając na nich pojedynczo. Niestety odmiana ta nie wytwarza szyszek, a liście opadają na zimę, jednakże i wówczas jest ona bardzo ozdobna dzięki jasnobrązowym, wyrastającym we wszystkich kierunkach pędom z pączkami pokrytymi żywicą.

Modrzew ‘Corley’ cechuje się powolnym tempem wzrostu, dlatego polecany jest szczególnie do małych ogrodów, najlepiej na pustych przestrzeniach jako soliter, dobrze prezentuje się również w ogródkach skalnych oraz na wrzosowiska. Ponadto może być sadzony na niewysokich rabatach oraz uprawiany jako roślina pojemnikowa. Odmiana ta preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne, najlepiej piaszczysto-gliniaste, kwaśne lub lekko kwaśne, nie toleruje natomiast gleb podmokłych i suchych oraz przepuszczalnych. Zdecydowanie najlepiej czuje się na stanowiskach słonecznych i ciepłych, osłoniętych od wiatru. Jest całkowicie mrozoodporny w naszych warunkach klimatycznych i nie wymaga okrywania na zimę.


Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Modrzew europejski 'Corley'
Twoja ocena