Modrzew europejski 'Julian's Weeper'

Larix decidua 'Julian's Weeper'
42,00 zł
Dostępny

Wysokość sadzonki: 80 - 100 cm

Dostawa w ciągu 2-3 dni roboczych

Wysyłka od poniedziałku do czwartku, aby rośliny nie utknęły w weekend na sortowni

Koszt dostawy już od 19,50 zł

1 paczka do 15kg: 19,50 zł, każda następna: 10,00 zł

W jednej paczce pakujemy od 7 do 15 roślin w standardowych pojemnikach lub ok 20 roślin z odkrytym korzeniem.

Pewne i sprawdzone opakowanie roślin

60-dni na zwrot

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne

Od poniedziałku do piątku w godzinach: od 8:00 do 16:00. +48 502 502 103

 
Kalendarz wysyłki:
 
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Sprzedaż
Wysyłka

Larix decidua 'Julian's Weeper'

Silnie rosnąca odmiana modrzewia o wiotkich, przewieszających się pędach, nieformowana rosnąca w formie szerokiego, gęstego kopca. Długość rocznych przyrostów może sięgać 50 cm, a ostateczny rozmiar zależy w największym stopniu od wysokości szczepienia i sposobu prowadzenia. Igły typowe dla modrzewia, jasnozielone, jesienią przybierają jasnobrązową, atrakcyjną barwę.
Nie ma pewności, do którego gatunku należy odmiana ‘Julian’s Weeper’; w niektórych szkółkach występuje on jako modrzew europejski, w innych - jako modrzew japoński. Zdaniem ekspertów ostateczne rozpoznanie wymagałoby analizy DNA.

Wymagania:
Wymagania glebowe i słoneczne niewielkie, odmiana dobrze radzi sobie nawet na słabszych i mniej zasobnych glebach, cierpieć może jedynie od przedłużającej się suszy, a także na terenach podmokłych. Jest w pełni mrozoodporna. Preferuje pełne słońce, ale niemal tak samo dobrze rośnie w półcieniu. 

Zastosowanie:
Nieformowana, rosnąca naturalnie odmiana stworzy szeroki kopiec lub - zaszczepiona wyżej - atrakcyjny, malowniczy “parasol”. Ale modrzew europejski ‘Julian’s Weeper’ jest bardzo wdzięcznym drzewem do formowania. Jego wiotkie, miękkie, długie przyrosty łatwo poddają się wyginaniu i podwiązywaniu, pozwalając uzyskać np. wysoką, kaskadową formę albo malowniczy łuk nad chodnikiem . Ta cecha odmiany sprawia, że modrzew europejski ‘Julian’s Wepper’ jest wymarzoną rośliną dla wielbicieli formowania i kształtowania roślin.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Modrzew europejski 'Julian's Weeper'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa odmiany 'Julian's Weeper'
Nazwa łacińska Larix decidua
Nazwa alternatywna Larix kaempferii 'Julian's Wepper'
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Dostępność Dostępny
Pojemnik C3 – 3l
Waga sadzonki [kg] 3.00 kg
Pokrój parasolowaty
Wymagania słoneczne do półcienia, na słońce
Szczepienie szczepione na pniu
Styl ogrodu ogrody podmiejskie, małe ogrody, duże ogrody, ogrody regularne (geometryczne), ogrody nieregularne (swobodne), ogrody formalne, ogrody skalne, ogrody nowoczesne, ogrody leśne, ogrody japońskie, ogrody chińskie, ogrody amerykańskie
Zastosowanie do formowania, ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, rosnące pojedynczo (soliter)
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu normalne
Miejsce sadzenia zielone ekrany, pergole, kratownice, patio i pojemniki, rabaty , soliter w trawniku
Docelowa rozpiętość od 2 m do 3 m
Wysokość docelowa od 2 m do 3 m
Barwa liści / igieł jasnozielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra do -32°C
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły
Wysokość sadzonki 80 - 100 cm
Wysokość szczepienia 50 - 60 cm
Sposób rozmnażania szczepienie na pniu

Powiązane produkty

Copyright © 2006 – 2021 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko