Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Miskant chiński 'Pünktchen'

Miscanthus sinensis 'Pünktchen'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Miscanthus sinensis 'Pünktchen'

Bardzo ozdobna trawa bylinowa z rodziny wiechlinowatych. Jest to jedna z wyższych traw, podobna do odmiany ‘Zebrinus’. Tworzy gęste kępy złożone z długich liści, przewieszających się u góry, tworzących coś na podobieństwo fontanny. Liście są ciemnozielone poprzedzielane poprzecznymi, kremowymi paskami, które znajdują się w odległości około 10 cm od siebie, czyli są nieco rzadziej rozmieszczone niż w odmianie ‘Zebrinus’.

Trawa ta z samymi liśćmi osiąga do 1, 5 m wysokości, natomiast z kwiatostanami nawet do 2, 2 m wysokości. Kwiatostany sprawiają, że roślina jest jeszcze bardziej atrakcyjna, mimo, że już same liście stanowią wspaniałą ozdobę. Pojawiają się one dopiero na jesieni, najwcześniej we wrześniu, czasem dopiero w październiku. Mają postać luźnych, puszystych wiechów, początkowo w kolorze czerwonym, później stopniowo blednącym aż do srebrzysto białego. Utrzymują się one w praktycznie niezmienionym stanie nieraz przez całą zimę, choć mogą być ścięte i wykorzystane do suchych bukietów. Miskant chiński ‘Punktchen’ podobnie jak inne trawy ozdobne ma obecnie wszechstronne zastosowanie w ogrodach.

Można sadzić go w większych grupach na rabatach złożonych z samych traw o różnym pokroju i zabarwieniu, ale też jako tło np. dla bylin lub niskich iglaków. Możliwe jest również sadzenie w dużych pojemnikach, choć wówczas co kilka lat należy odświeżyć takie kępy np. poprzez podział. Wczesną wiosną co roku należy ściąć uschnięte, zeszłoroczne pędy, nisko nad ziemią. Jest to praktycznie jedyny zabieg pielęgnacyjny jakiego wymagają te rośliny. ‘Punktchen’ najlepiej rośnie na glebach żyznych, o stałej wilgotności, na stanowiskach słonecznych. Na zimę w chłodniejszych rejonach kraju można okryć go w całości agrowłókniną.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000