Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Migdałowiec karłowy

Prunus tenella
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
28,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Prunus tenella syn. Prunus nana, Amygdalus nana

Jest to bardzo niski krzew, najczęściej nie dorastający nawet do 1 m wysokości. Jego niskie wymiary są jednak w dużej mierze rekompensowane przez niezwykle ekspansywne rozrastanie się na szerokości poprzez liczne odrosty korzeniowe. Dzięki płożącemu się charakterowi, roślina przybiera pokrój płasko-kulisty. Posiada drobne, wąskie, długie do około 7 cm listki o lancetowatym kształcie, lekko ząbkowane na brzegach, wiosną zielone o lśniącej powierzchni, a jesienią przybierające głęboki, ciemnopurpurowy lub fioletowy kolor.

Migdałowiec karłowy zdecydowanie jednak najpiękniejszy jest w kwietniu i maju kiedy kwitnie okrywając się cały pięknymi, różowymi, bardzo charakterystycznymi dla wszystkich migdałowców, kwiatami. Kwiaty te wydzielają bardzo przyjemny, delikatny zapach i pojawiają się na krzewie jeszcze przed liśćmi. Na początku lata na krzewie pojawiają się owoce – małe do 2 cm średnicy, okrągłe migdałki, w żółtej, owłosionej skórce, która pęka w lipcu po dojrzeniu. Migdałowiec karłowy oprócz walorów estetycznych posiada też inne niezwykle cechy. Jest wręcz niezwykle odporny na mróz i suszę, a ponadto rozrasta się bardzo szybko znakomicie nadając się do obsadzania ogródków skalnych i skarp. Preferuje stanowiska słoneczne bądź półcieniste, o glebie żyznej, umiarkowanie wilgotnej i przepuszczalnej. Nieupilnowany może tworzyć rozległe zarośla takie jak, m. in. , na stepach w Ukrainie.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C3 – okrągły – 3l
Waga sadzonki 3.0000
Pochodzenie brak info