Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Metasekwoja chińska 'Snow Flurries'

Metasequoia glyptostroboides 'Snow Flurries'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Metasequoia glyptostroboides 'Snow Flurries'


Odmiany ozdobne metasekwoi są dosyć rzadko dostępne w polskich szkółkach, choć zaznaczyć należy, że sam gatunek botaniczny jest już rośliną ciekawą i niesamowicie odróżniającą się na tle innych. Odmiana ‘Snow Flurries’ to jedna z niewielu odmian ozdobnych, jakie w ogóle istnieją tzn. zostały wyselekcjonowane z tego gatunku. Wyróżnia się biało kremowymi przyrostami wiosennymi, a w dobrych warunkach uprawy końcówki pędów tej odmiany stale mają lekko białawy poblask.

Mutacje takie zdarzają się dosyć często, ale zdecydowana większość jest kompletnie niszczona przez ostre promienie słoneczne – niewiele odmian jest na to nieczułych, ale jedną z bardziej odpornych jest właśnie ‘Snow Flurries’. Wypuszcza ona wiosną nowe pędy, przez krótki okres wyglądając wręcz jakby była oprószona śniegiem, po czym najwcześniej wykształcone igły lekko zielenieją, dając wspaniały kontrast dla nadal białych końcówek pędów. Tempo wzrostu zadowalające, nieco wolniejsze od podobnej, aczkolwiek słabiej wybarwiającej się odmiany ‘White Spot’. Roczne przyrosty mogą osiągać 30 – 50 cm, co jest dosyć dużą liczbą, ale w porównaniu z czystym gatunkiem jest to jednak tempo wyraźnie wolniejsze.

Metasekwoje są często zwane bagiennym modrzewiem, i nie ma tutaj przesady – najlepiej czują się na glebach wilgotnych, a nawet lekko podmokłych choć bez stale utrzymujących się zastoisk. Najlepiej wygląda w miejscach słonecznych lub lekko zacienionych, na tle ciemnej zieleni innych roślin, np. świerków lub daglezji. Jest to roślina na tyle nietuzinkowa, iż nie należy sadzić jej w większych ilościach, ponieważ zatraci się wtedy jej unikatowość w ogrodzie. Jeśli łączyć ją z innymi metasekwojami to tylko z czystym gatunkiem lub zupełnie odmiennymi odmianami, jak ‘Goldrush’ o złotych igłach. W pełni mrozoodporna, nadaje się do sadzenia na terenie całego kraju, problem może mieć jedynie z późnymi wiosennymi przymrozkami, ale jest to na tyle silna roślina, że prędko regeneruje wszelkie straty.


Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Metasekwoja chińska 'Snow Flurries'
Twoja ocena