Metasekwoja chińska 'Snow Flurries'

Metasequoia glyptostroboides 'Snow Flurries'
42,00 zł
Niedostępny

Metasequoia glyptostroboides 'Snow Flurries'


Odmiany ozdobne metasekwoi są dosyć rzadko dostępne w polskich szkółkach, choć zaznaczyć należy, że sam gatunek botaniczny jest już rośliną ciekawą i niesamowicie odróżniającą się na tle innych. Odmiana ‘Snow Flurries’ to jedna z niewielu odmian ozdobnych, jakie w ogóle istnieją tzn. zostały wyselekcjonowane z tego gatunku. Wyróżnia się biało kremowymi przyrostami wiosennymi, a w dobrych warunkach uprawy końcówki pędów tej odmiany stale mają lekko białawy poblask.

Mutacje takie zdarzają się dosyć często, ale zdecydowana większość jest kompletnie niszczona przez ostre promienie słoneczne – niewiele odmian jest na to nieczułych, ale jedną z bardziej odpornych jest właśnie ‘Snow Flurries’. Wypuszcza ona wiosną nowe pędy, przez krótki okres wyglądając wręcz jakby była oprószona śniegiem, po czym najwcześniej wykształcone igły lekko zielenieją, dając wspaniały kontrast dla nadal białych końcówek pędów. Tempo wzrostu zadowalające, nieco wolniejsze od podobnej, aczkolwiek słabiej wybarwiającej się odmiany ‘White Spot’. Roczne przyrosty mogą osiągać 30 – 50 cm, co jest dosyć dużą liczbą, ale w porównaniu z czystym gatunkiem jest to jednak tempo wyraźnie wolniejsze.

Metasekwoje są często zwane bagiennym modrzewiem, i nie ma tutaj przesady – najlepiej czują się na glebach wilgotnych, a nawet lekko podmokłych choć bez stale utrzymujących się zastoisk. Najlepiej wygląda w miejscach słonecznych lub lekko zacienionych, na tle ciemnej zieleni innych roślin, np. świerków lub daglezji. Jest to roślina na tyle nietuzinkowa, iż nie należy sadzić jej w większych ilościach, ponieważ zatraci się wtedy jej unikatowość w ogrodzie. Jeśli łączyć ją z innymi metasekwojami to tylko z czystym gatunkiem lub zupełnie odmiennymi odmianami, jak ‘Goldrush’ o złotych igłach. W pełni mrozoodporna, nadaje się do sadzenia na terenie całego kraju, problem może mieć jedynie z późnymi wiosennymi przymrozkami, ale jest to na tyle silna roślina, że prędko regeneruje wszelkie straty.


Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Metasekwoja chińska 'Snow Flurries'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa odmiany 'Snow Flurries'
Nazwa łacińska Metasequoia glyptostroboides
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Dostępność Niedostępny
Pojemnik C2 – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.00 kg
Szczepienie szczepione
Sposób rozmnażania szczepienie
Copyright © 2006 – 2021 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko