Sezon rozpoczęty! Rośliny wysyłamy w 3 dni robocze :)

Metasekwoja chińska 'Snow Flurries'

Metasequoia glyptostroboides
57,95 zł
PojemnikC2 – 2l

Dostawa w ciągu roboczych

Uwaga: Termin uzalezniony jest od pogody (deszcz, śnieg lub przymrozki) i może ulec wydłużeniu. Wiecej...

Wysyłka od poniedziałku do czwartku, aby rośliny nie utknęły w weekend na sortowni.
Chcesz otrzymać przesyłkę w innym terminie? Podaj go w komentarzu do zamówienia.

Koszt dostawy już od 19,50 zł

1 paczka do 15kg: 19,50 zł, każda następna: 10,00 zł

W jednej paczce pakujemy od 7 do 15 roślin w standardowych pojemnikach lub ok 20 roślin z odkrytym korzeniem.

Pewne i sprawdzone opakowanie roślin

60-dni na zwrot

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne

Od poniedziałku do piątku w godzinach: od 8:00 do 16:00. +48 502 502 103

Kalendarz wysyłki:
 
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Sprzedaż
Wysyłka

Metasequoia glyptostroboides 'Snow Flurries'


Odmiany ozdobne metasekwoi są dosyć rzadko dostępne w polskich szkółkach, choć zaznaczyć należy, że sam gatunek botaniczny jest już rośliną ciekawą i niesamowicie odróżniającą się na tle innych. Odmiana ‘Snow Flurries’ to jedna z niewielu odmian ozdobnych, jakie w ogóle istnieją tzn. zostały wyselekcjonowane z tego gatunku. Wyróżnia się biało kremowymi przyrostami wiosennymi, a w dobrych warunkach uprawy końcówki pędów tej odmiany stale mają lekko białawy poblask.

Mutacje takie zdarzają się dosyć często, ale zdecydowana większość jest kompletnie niszczona przez ostre promienie słoneczne – niewiele odmian jest na to nieczułych, ale jedną z bardziej odpornych jest właśnie ‘Snow Flurries’. Wypuszcza ona wiosną nowe pędy, przez krótki okres wyglądając wręcz jakby była oprószona śniegiem, po czym najwcześniej wykształcone igły lekko zielenieją, dając wspaniały kontrast dla nadal białych końcówek pędów. Tempo wzrostu zadowalające, nieco wolniejsze od podobnej, aczkolwiek słabiej wybarwiającej się odmiany ‘White Spot’. Roczne przyrosty mogą osiągać 30 – 50 cm, co jest dosyć dużą liczbą, ale w porównaniu z czystym gatunkiem jest to jednak tempo wyraźnie wolniejsze.

Metasekwoje są często zwane bagiennym modrzewiem, i nie ma tutaj przesady – najlepiej czują się na glebach wilgotnych, a nawet lekko podmokłych choć bez stale utrzymujących się zastoisk. Najlepiej wygląda w miejscach słonecznych lub lekko zacienionych, na tle ciemnej zieleni innych roślin, np. świerków lub daglezji. Jest to roślina na tyle nietuzinkowa, iż nie należy sadzić jej w większych ilościach, ponieważ zatraci się wtedy jej unikatowość w ogrodzie. Jeśli łączyć ją z innymi metasekwojami to tylko z czystym gatunkiem lub zupełnie odmiennymi odmianami, jak ‘Goldrush’ o złotych igłach. W pełni mrozoodporna, nadaje się do sadzenia na terenie całego kraju, problem może mieć jedynie z późnymi wiosennymi przymrozkami, ale jest to na tyle silna roślina, że prędko regeneruje wszelkie straty.


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
PojemnikC2 – 2l
Waga sadzonki [kg]2.000000
Szczepienieszczepione
Sposób rozmnażaniaszczepienie

Sprawdź również

Copyright © 2005 – 2024 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko