Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Magnolia szerokolistna

Magnolia hypoleuca
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Magnolia hypoleuca (Magnolia obovata)

Egzotyczne japońskie wolnorosnące drzewo, o olbrzymich kwiatach i liściach. W warunkach klimatycznych Polski dorasta do 5 – 7 m wysokości. Ma szeroki, kolumnowy pokrój. Gałęzie są dość grube, pokryte czerwonobrązową korą. Liście są odwrotniejajowate, całobrzegie, z wyraźną nerwacją. Z wierzchu są gładkie, zaś od spodu mają srebrne włoski, są niebieskawe. Młode liście są całkowicie owłosione. Na uwagę zasługuje wielkość liści. Liście mają ok. 30 cm długości, zaś największe mają 45 cm długości i 20 cm szerokości! Są one zebrane po 6-8 sztuk w okółku i są zawsze na szczytach pędów, podobnie jak u magnolii parasolowatej. Okazałe kwiaty mają kielichowaty kształt. Mają 14 – 16 cm średnicy. Są złożone z 6-9 skórzastych płatków. We wnętrzu osadzone są żółte pylniki na czerwonych nitkach, obok siebie co wygląda jak czerwono-żółte oczko. Kwitnie w czerwcu. Owocem są duże 10 – 20 cm, „kolby” dojrzewające w październiku.

Uprawa i zastosowanie: Wymaga żyznej, uprawianej ziemi o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Dobrze rośnie tylko w miejscu słonecznym. Jest najbardziej mrozoodporną magnolią. Polecana jest do pojedynczych nasadzeń na trawnikach, w pobliżu budynków, ogrodach przydomowych i parkach w całej Polsce – zwłaszcza tam gdzie inne magnolie źle zimują.

Ciekawostki: W Japonii magnolia szerokolistna dorasta do 30 m wysokości i 3 m obwodu pnia. Ma miękkie, ale dość trwałe drewno, dlatego używana jest przez miejscowych rzemieślników. Liście magnolii szerokolistnej do dziś dnia służą do zawijania prowiantu.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki [kg] 1.8000
Pokrój wzniesiony
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, ogrody miejskie, pojemniki, szpalery, wrzosowiska, zieleń publiczna, parki, doniczki
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby silnie kwaśne: pH < 5,0, kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2
Tempo wzrostu szybkie
Docelowa rozpiętość od 3m do 4m
Docelowa wysokość od 3m do 4m
Barwa kwiatów białe, beżowe, kremowe
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Pora kwitnienia wczesna wiosna
Barwa liści / igieł zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory ozdobne dekoracyjne owoce, wielobarwność, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, kwitnie w cieniu