Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Magnolia Soulange'a

Magnolia soulangeana
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
27,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Magnolia soulangeana

Krzew dorastający do 3 – 4 m wysokości, o kulistej rozłożystej koronie. Jest jedną z najpiękniejszych magnolii. Kwiaty są bardzo duże długości 10 – 15 cm, ustawione pionowo do góry. Są zbudowane w formie kielicha z zachodzących na siebie dużych płatków. Płatki są wewnątrz białe a na zewnątrz różowo-czerwone, przy czym często górna część płatka jest biała a dolna barwna. Całe kwiaty wyglądają jak piękne świecące lampiony. Pod koniec kwietnia cały krzew okrywa się kwiatami w dużych ilościach, zanim wypuści jeszcze liście. Dzięki czemu delikatne biało-różowe kwiaty kontrastują z surowością ciemnych gałęzi. Czasami magnolia zakwita latem drugi raz mniej obficie. Liście są odwrotnie jajowate, zaostrzone na końcach, długości do 15 cm. Są raczej jasnozielone. Owocem jest duży, szyszkowaty, czerwony twór przypominający małą kolbę kukurydzy.

Uprawa i zastosowanie: Roślina lubi ciepłe, słoneczne miejsca, znosi lekki cień. Potrzebuje gleby żyznej, próchnicznej, o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Lubi łagodny mikroklimat – w czasie surowych zim pąki mogą przemarzać. Dlatego warto roślinę okrywać na zimę, zwłaszcza w młodości. Jak na magnolię ma małe rozmiary, dlatego nadaje się nawet do małych ogródków. Ten okazały drzew wspaniale prezentuje się na trawnikach i w pobliżu wody. Polecany jest do ogrodów przydomowych, parków, terenów zieleni. Ładnie prezentuje się na tle budynków.

Ciekawostki: Ta magnolia jest krzyżówką magnolii purpurowej i nagiej, wyhodowanej w 1920r. Przez szkółkarza Soulange'a pod Paryżem.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój wzniesiony
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 3m do 4m
Docelowa wysokość od 3m do 4m
Pochodzenie brak info
Barwa kwiatów różowe, jasno-różowe
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Barwa liści / igieł zielone
Pora kwitnienia wczesna wiosna
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby silnie kwaśne: pH < 5,0, kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, ogrody miejskie, pojemniki, szpalery, wrzosowiska, zieleń publiczna, parki, doniczki
Walory ozdobne dekoracyjne owoce, wielobarwność, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, kwitnie w cieniu