Magnolia gwiaździsta 'Rosea'

Magnolia stellata 'Rosea'
Ocena:
38,00 zł
W magazynie

Wysokość sadzonki: 60 - 90 cm

Kalendarz wysyłki:
 
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Sprzedaż
Wysyłka

Magnolia stellata 'Rosea'
Przepiękna odmiana magnolii gwiaździstej, o dużych (do 15 cm średnicy), lekko zaróżowionych, potem bielejących, pachnących kwiatach zbudowanych z licznych, długich, wąskich, szeroko rozpostartych płatków. Kwitnie bardzo obficie i wyjątkowo wcześnie, bo już na początku kwietnia, a przy sprzyjającej pogodzie zdarza się, że zaczyna kwitnąć już w marcu. Kwiaty, jak najczęściej u magnolii, pojawiają się znacznie wcześniej niż liście, więc są pięknie wyeksponowane na nagich pędach i doskonale widoczne. 'Rosea' bogato zdobi budzący się wiosną do życia ogród. Ciekawie wyglądają także szyszkowate, wypełnione nasionami owoce, które pojawiają się w miejsce przekwitłych kwiatów. Liście zielone, duże, skórzaste, efektowne przez całe lato.
Rośnie powoli i nie osiąga dużych rozmiarów, rzadko przekracza 2-3 m wysokości. Już na młodych roślinach, często już w drugim roku po posadzeniu, pojawiają się kwiaty. Najlepiej prezentuje się jako samotnik lub w grupie krzewów, na przykład na trawniku. Dla wyeksponowania kwiatów, warto sadzić ją na tle krzewów lub drzew zimozielonych. Korzeni się płytko i jest wrażliwa na naruszanie korzeni, dlatego niewskazane jest wzruszanie gleby w odległości ok. 2 m od krzewu. Magnolia gwiaździsta 'Rosea' bardzo dobrze reaguje na ściółki organiczne, które zwiększają wilgotność podłoża, zmniejszają wahania jego temperatury, a w miarę swojego rozkładu dostarczają składników pokarmowych.
Preferuje gleby żyzne, wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym. Jej stanowisko powinno być słoneczne i osłonięte. Odporność na mróz przeważnie jest wystarczająca, jednak młode rośliny warto zabezpieczać na zimę, np. usypując wokół rośliny kopczyk z ziemi lub np. kory. Źle znosi każde cięcie. Ewentualne, wykonane tylko w razie konieczności cięcie wyrządzi najmniej szkód, jeśli zostanie wykonane wiosną, po kwitnieniu.
Magnolia gwiaździsta 'Rosea' to piękny, efektowny i łatwy w uprawie krzew, polecany przede wszystkim do ogrodów przydomowych, także tych niezbyt dużych. Świetnie prezentuje się w ogrodach japońskich, bardzo atrakcyjnie wygląda nad oczkiem wodnym.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Magnolia gwiaździsta 'Rosea'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

 

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa odmiany 'Rosea'
Nazwa łacińska Magnolia stellata
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.00 kg
Wysokość sadzonki 60 - 90 cm
Pochodzenie brak info
Wysyłka marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
Sprzedaż styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko