Przedsprzedaż jesienna drzew i krzewów owocowych

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 5 października 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Ładuję...

Ambrowiec amerykański 'Paarl' nieszczepione

Liquidambar styraciflua 'Paarl'
Ocena:
38,00 zł
SKU
4342
W produkcji

Wysokość sadzonki: Wys. 30-50cm

Liquidambar styraciflua 'Paarl'

Stożkowa odmiana ambrowca. Charakteryzuje się mocno wyciągniętą w osi pionowej, wręcz wrzecionowatą koroną, która sprawdza się wszędzie tam, gdzie mamy do dyspozycji niewiele miejsca. Rośnie dynamicznie, szczególnie w pierwszych latach, może osiągać do 4 – 5 metrów, początkowo małe sadzonki nie mają widocznego kształtu korony, jest on już wyraźnie zaznaczony u drzewek minimum metrowej wysokości. Wymagania tej odmiany są praktycznie tożsame z wymaganiami gatunku, najlepiej będzie rósł na glebach dobrze zdrenowanych lecz wilgotnych, świetnie nadaje się do sadzenia w pobliżu cieków i zbiorników wodnych.

Główne zastosowanie tej rośliny to szpalery wzdłuż ulic, gdzie nie mamy dużo miejsca do wykorzystania, np. na wąskim pasie trawy między jezdnią a chodnikiem sąsiadującym bezpośrednio ze ścianami kamienic. Drzewo to da ładny zielony akcent takiej ulicy, jednocześnie nie zajmie wiele miejsca, korona nie będzie kolidowała z nawet wysokimi naczepami przejeżdżających samochodów a do okien domów nadal będzie dostawać się dużo promieni słonecznych! Oczywiście drzewo to można również sadzić w ogrodach, nawet mniejszych, zarówno wkomponowane w klomby i rabaty jak i pojedynczo lub w postaci szpalerów wzdłuż ścieżki, chodnika. Roślina nie wymaga cięcia ani innych specjalnych zabiegów w ciągu roku, można jedynie małe rośliny okryć przed mrozami przez pierwszy rok – dwa, póki drzewo się nie zaaklimatyzuje. Szczególnie ciekawie wygląda jesienią, ma tendencję do przebarwiania się na kolor złocistożółty na długo przed opadnięciem liści, stanowi wtedy piękny kolorystyczny akcent, który może zostać użyty do planowania dynamicznych, barwnych kompozycji.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Ambrowiec amerykański 'Paarl'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie (+48) 501 466 773 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

 

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Więcej informacji
Odmiana rośliny 'Paarl'
Nazwa łacińska Liquidambar styraciflua
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki [kg] 1.50 kg
Pojemnik C1,5
Wysokość sadzonki Wys. 30-50cm
Pokrój owalny
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Szczepienie nieszczepione
Zastosowanie ogrody przydomowe, parki, rosnące pojedynczo (soliter)
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa wysokość od 5 m do 10 m
Pochodzenie brak info
Barwa liści / igieł zielone
Pora kwitnienia późna wiosna
Odporność na mrozy ograniczona -do 12°C
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory ozdobne dekoracyjne liście, dekoracyjne liście / igły, przebarwiają się jesienią
Zwroty produktu Można zwrócić
Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko