Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Lipa żółknąca 'Glenleven'

Tilia x flavescens 'Glenleven'
brak

Tilia x flavescens 'Glenleven'

28,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C1,5, C2

Model: Wys.30-50cm lub Forma Pienna 60-90cm

Tilia x flavescens 'Glenleven'
'Glenleven' jest odmianą wyhodowaną w Kanadzie, w handlu jest obecna od 1962 r. Dorasta do 15 m wysokości. Korona młodego drzewa ma kształt stożkowy, z wiekiem staje się coraz bardziej okrągła. Liście średnio zielone, o typowym dla lipy sercowym kształcie, jesienią przebarwiają się na żółto i dość długo pozostają na drzewie, stanowiąc atrakcję jesiennego krajobrazu. Kwiaty zaczynają się rozwijać pod koniec czerwca, pojawiają się licznie, są miododajne i mocno pachnące.
Lipa żółknąca 'Glenleven' preferuje glebę cięższą, żyzną, o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym, ale dobrze rośnie także na glebach lżejszych, toleruje także odczyn nieco niższy od optymalnego. Dobrze znosi niezbyt długie okresy suszy. Wymaga stanowiska słonecznego. Znosi warunki miejskie, polecana przede wszystkim jako drzewo alejowe lub przydrożne, ale sprawdzi się także, jeśli zostanie posadzona wśród budynków oraz w parkach.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Lipa żółknąca 'Glenleven'
Twoja ocena