Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Lipa srebrzysta 'Silver Globe'

Tilia tomentosa 'Silver Globe'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
30,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Tilia tomentosa 'Silver Globe'

Jest to jedna z ciekawszych odmian lipy srebrzystej o późnym kwitnieniu. Charakteryzuje się ona dość powolnym, ale zadowalającym tempem wzrostu. Docelowo, w sprzyjających warunkach może osiągać nawet 5 m wysokości tworząc zgrabnie wyglądające drzewka o kulistej, regularnej koronie, której nie trzeba dodatkowo przystrzygać aby utrzymała swój kształt. ‘Silver Globe’ może pochwalić się szczególnie atrakcyjnymi liśćmi, które są charakterystyczne dla tego gatunku, duże, ciemnozielone i błyszczące o sercowatym kształcie i ostro ząbkowanych brzegach, od spodu mają jaśniejszą szarobiałą barwę. W dodatku na jesieni przebarwiają się na przepiękny żółty kolor.

Odmiana ta kwitnie dość późno bo dopiero na przełomie lipca i sierpnia, drobne kwiaty wydzielają bardzo aromatyczny zapach, który przyciąga do ogrodu liczne owady. ‘Silver Globe’ to odmiana o wszechstronnym zastosowaniu zarówno w dużych jak i małych ogrodach, najlepiej sadzić ją pojedynczo, aby wyeksponować jej ładny kulisty kształt. Można wykorzysta ją również do tworzenia przepięknych alei lipowych, a także jako drzewo parkowe. Można ją również sadzić w niewielkich, luźnych grupach. Jest to odmiana stosunkowo mrozoodporna, a także odporna na zanieczyszczenia, a ponadto niezwykle tolerancyjna względem warunków glebowych. Nie powinna sprawiać żadnych trudności w uprawie. Wystarczy jej przeciętna gleba ogrodowa o umiarkowanej wilgotności oraz ciepłe, słoneczne stanowisko.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Lipa srebrzysta 'Silver Globe'
Twoja ocena