Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Lipa drobnolistna 'Lico'

Tilia cordata 'Lico'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
28,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Tilia cordata 'Lico'

Ciekawa odmiana lipy drobnolistnej, którą wyselekcjonowano w USA. Wyróżnia się ona przede wszystkim ciekawym, kulistym lub owalnym, bardzo regularnym pokrojem, który raczej nie wymaga dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Jej wysokość zależy w dużej mierze od miejsca szczepienia, jednak zwykle nie przekracza około 5 m wysokości, natomiast średnica korony dochodzi do 3 m. Liście odmiany ‘Lico’ są podobne do liści gatunku, tylko trochę mniejsze, jasnozielone, w kształcie sercowatym, jesienią ich kolor zmienia się na żółty. Odmiana ta kwitnie dość późno, bo dopiero w lipcu, jej kwiaty wydzielają bardzo ładny, mocny zapach, który zwabia pszczoły i inne pożyteczne owady.

Lipa drobnolistna ‘Lico’ to odmiana efektowna, pasująca zarówno do małych jak i większych ogrodów. Należy zapewnić jej nieco więcej przestrzeni, aby dobrze wyeksponować jej zaokrąglony pokrój, warto posadzić w jej towarzystwie innej odmiany o ciekawych kształtach i odmiennym ubarwieniu takie jak modrzew ‘Pendula’ czy świerk ‘Viminalis’ lub ‘Inversa’. Odmiana ta, co istotne, jest niezwykle odporna na mrozy i zanieczyszczenia, dlatego z powodzeniem może być wykorzystywana w nasadzeniach miejskich. Aby silnie i szybko rosła wymaga gleby żyznej, umiarkowanie wilgotnej, o lekko kwaśnym odczynie. Preferuje stanowiska słoneczne.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Lipa drobnolistna 'Lico'
Twoja ocena