Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Lilak pospolity

Syrnga vulgaris
8,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C1,5

Model: Wys. 40-100cm

Syrnga vulgaris

Małe drzewko dorastające do 5 m wysokości, które wytwarza odrośla korzeniowe. Ceniony ze względu na małe wymagania i bardzo dekoracyjne kwiatostany. Ma różowe, bardzo silnie pachnące kwiaty, zebrane w wiechy długości 10 – 20 cm. Kwitnie w maju. Ma szerokojajowate lub sercowate liście, 5 – 12 cm długie. Są ciemnozielone, błyszczące, cienkie – ich barwa bardzo ładnie komponuje się z kwiatami. Pochodzi z Bałkanów, gdzie rośnie na suchych, skalistych zboczach gór do 800 m n. p. m.

Uprawa i zastosowanie: Potrafi rosnąć na każdej, nawet jałowej glebie. Jednak na glebach żyznych zdecydowanie lepiej kwitnie. Jest bardzo wytrzymały na suszę, zanieczyszczenia i mróz. Wymaga jednak słonecznego miejsca. Dobrze radzi sobie w miastach. Polecany jest do uprawy w szpalerach, dużych grupach w parkach, do zadrzewiania suchych skarp i zboczy oraz na żywopłoty.

Ciekawostki: Lilak pospolity ma przeszło 1000 odmian. Hodowlę szlachetnych odmian zapoczątkował Victor Lemoine we Francji. Wyhodował w swojej szkółce ponad 200 odmian – niektóre z nich do dzisiaj nie mają sobie równych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Lilak pospolity
Twoja ocena