Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Ligustr tępolistny 'Regela'

Ligustrum obtusifolium var. regelianum
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
brak

Ligustrum obtusifolium var. regelianum (Rehder)

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Ligustrum obtusifolium var. regelianum (Rehder)
Pochodzący z Japonii, dorastający do 1, 5-2 m wysokości krzew o zaokrąglonym pokroju, charakteryzujący się bardzo oryginalnym układem długich, rozchodzących się poziomo na boki pędów. Liście ciemnozielone, jajowate, jesienią przebarwiają się na żółto, czasem także na bordowo. W cieplejszym klimacie znaczna część liści zimą pozostaje zielona i nie opada. Kwitnie obficie na początku lata, nawet przez dwa miesiące. Kwiaty białe, drobne, zebrane w niewielkie, przewieszające sie wiechy. Wydzielają dość intensywny zapach, który dla niektórych ludzi jest nieprzyjemny. Jesienią na krzewach dojrzewają niewielkie, kuliste, czarne owoce, które długo się utrzymują i wabią liczne gatunki ptaków, dla których są przysmakiem. Dla ludzi owoce są trujące.
Rzadko spotykany krzew, polecany przede wszystkim do parków i ogrodów naturalistycznych. Bardzo atrakcyjnie wygląda w swoim naturalnym pokroju, ale dobrze znosi cięcie i może być także formowany w żywopłoty. Szczególnie cenny dla osób, które lubią, gdy ich ogród jest odwiedzany przez ptaki. Ze względu na zapach, raczej nie powinien być sadzony przy ścieżkach. Nie ma dużych wymagań, dobrze rośnie zarówno na glebie lekkiej, jak i ciężkiej, toleruje szeroki zakres pH, dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza, w pełni mrozoodporny. Preferuje pełne słońce, ale z powodzeniem może rosnąć także w półcieniu.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Ligustr tępolistny 'Regela'
Twoja ocena