Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Leszczynowiec nagi

Corylopsis glabrescens
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
22,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Corylopsis glabrescens

Jest to nieduży, bardzo atrakcyjny krzew pochodzący z Japonii, rzadko spotykany w ogrodach, a najczęściej hodowany u nas przez kolekcjonerów. Rośnie w tempie zadowalającym i może docelowo osiągnąć u nas od 2 do 3 m wysokości oraz nieco większą szerokość. Charakteryzuje się szerokim, rozłożystym i dość luźnym pokrojem. Przede wszystkim spośród innych roślin wyróżnia się on porą kwitnienia, która zazwyczaj ma miejsce na przełomie marca i kwietnia, czyli na długo przed wypuszczeniem liści. Piękne, dzwonkowate, cytrynowożółte, zebrane w zwisające kłosowate kwiatostany kwiaty wyglądają zjawiskowo na tle nagich pędów i stanowią wspaniałą ozdobę wiosennego ogrodu, tym bardziej, że najczęściej krzew ten kwitnie nawet wcześniej niż typowo wiosenne forsycje. Ponadto kwiaty leszczynowca nagiego wydzielają ładny, aromatyczny zapach przez co przyciągają do ogrodu liczne, pożyteczne owady.

Liście leszczynowca są duże, owalne, o bardzo wyrazistym żyłkowaniu, ich strona zewnętrzna jest ciemnozielone i wydaje się nieco szorstka. Krzew ten można wykorzystać w ogrodach naturalistycznych do nasadzeń na tle wyższych drzew wraz z roślinami takimi jak różaneczniki czy azalie, dobrze komponuje się też z oczarem o czerwonych kwiatach, który kwitnie w podobnym czasie, bądź też z abeliophyllum koreańskim lub posadzony pośród wrzosów. Niestety jest to roślina o dość wysokich wymaganiach, ale naprawdę warto się trochę potrudzić, aby mieć tak oryginalny okaz w swoim ogrodzie. Ze względu na niezbyt wysoką mrozoodporność należy go sadzić w miejscach ciepłych, zacisznych i osłoniętych od wiatru, a dodatkowo, szczególnie młode okazy, należy przez kilka sezonów okrywać na zimę. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, bogatych w próchnicę, umiarkowanie wilgotnych i lekko kwaśnych, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pochodzenie brak info