Leszczynowiec chiński

Corylopsis sinensis
36,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C3

Model: Wys. 25-45 cm

Corylopsis sinensis

Krzew dorastający w Chinach do 5 m wysokości. W warunkach Polski dorasta do 2, 5 m. Jest gęsty, jego liście, gałęzie oraz pokrój przypominają leszczynę (stąd nazwa). Pokrój jest szeroki. Pędy są częściowo pokryte owłosieniem. Liście są odwrotniejajowate, czasem eliptyczne. Od spodu zazwyczaj owłosione wraz z nerwami, owłosienie jest miękkie i kutnerowate. Z wierchu liście są błyszczące, ciemnozielone, z v-kształtnymi bruzdami. Mają od 5 do 12 cm długości. Ogonki liściowe mają po 5 – 10 mm. Kwiaty są bardzo dekoracyjne. Mają długie płatki: 5 płatków, 12 mm długości każdy. Kwiaty są zebrane w kwiatostany po 6 -35 kwiatów. Każdy kwiatostan ma 2 – 9 cm długości. Przypomina zwisającą kiść. Leszczynowiec chiński kwitnie w Kwietniu, Maju. Owocem jest dwuklapowa, zdrewniała torebka, 6 – 8 mm długa, owłosiona z dwoma wyrostkami.

Uprawa: Leszczynowiec chiński rośnie na każdej próchnicznej glebie ogrodowej. Nie znosi wody stojącej, lubi glebę odwodnioną, lekko kwaśną. Preferuje miejsca słoneczne i półcieniste. Nie znosi silnych mrozów. Należy wybrać miejsce osłonięte od zimnych wiatrów. W Kwietniu można wykonać cięcia pielęgnacyjne (tylko suche i chore gałęzie!). Do cięcia na żywopłoty leszczynowiec się nie nadaje.

Zastosowanie: Główną ozdobą drzewa są żółte, ochrowe kwiatostany pojawiające się na drzewie zanim wyrosną pierwsze liście. Liście są łudząco podobne do leszczyny. Z tych też względów roślina może świetnie zastępować leszczynę jako drzewo ozdobne. Polecana jest do każdego typu ogrodu.


Więcej informacji
Rośliny dostępne dla Ciebie obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Leszczynowiec chiński
Twoja ocena