Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Leszczynowiec chiński

Corylopsis sinensis
36,00 zł
W magazynie
Pozostało tylko 24 sztuk

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C3 – okrągły – 3l

Model: Wys. 25-45 cm

Corylopsis sinensis

Krzew dorastający w Chinach do 5 m wysokości. W warunkach Polski dorasta do 2, 5 m. Jest gęsty, jego liście, gałęzie oraz pokrój przypominają leszczynę (stąd nazwa). Pokrój jest szeroki. Pędy są częściowo pokryte owłosieniem. Liście są odwrotniejajowate, czasem eliptyczne. Od spodu zazwyczaj owłosione wraz z nerwami, owłosienie jest miękkie i kutnerowate. Z wierchu liście są błyszczące, ciemnozielone, z v-kształtnymi bruzdami. Mają od 5 do 12 cm długości. Ogonki liściowe mają po 5 – 10 mm. Kwiaty są bardzo dekoracyjne. Mają długie płatki: 5 płatków, 12 mm długości każdy. Kwiaty są zebrane w kwiatostany po 6 -35 kwiatów. Każdy kwiatostan ma 2 – 9 cm długości. Przypomina zwisającą kiść. Leszczynowiec chiński kwitnie w Kwietniu, Maju. Owocem jest dwuklapowa, zdrewniała torebka, 6 – 8 mm długa, owłosiona z dwoma wyrostkami.

Uprawa: Leszczynowiec chiński rośnie na każdej próchnicznej glebie ogrodowej. Nie znosi wody stojącej, lubi glebę odwodnioną, lekko kwaśną. Preferuje miejsca słoneczne i półcieniste. Nie znosi silnych mrozów. Należy wybrać miejsce osłonięte od zimnych wiatrów. W Kwietniu można wykonać cięcia pielęgnacyjne (tylko suche i chore gałęzie!). Do cięcia na żywopłoty leszczynowiec się nie nadaje.

Zastosowanie: Główną ozdobą drzewa są żółte, ochrowe kwiatostany pojawiające się na drzewie zanim wyrosną pierwsze liście. Liście są łudząco podobne do leszczyny. Z tych też względów roślina może świetnie zastępować leszczynę jako drzewo ozdobne. Polecana jest do każdego typu ogrodu.


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C3 – okrągły – 3l
Waga sadzonki 3.0000
Pochodzenie brak info