Trwa przedsprzedaż - Złożone zamówienia wyślemy w marcu

Lespedeza - Lespedeza

Rodzaj lespedeza jest reprezentowany przez ok. 40 gatunków, rosnących naturalnie w Ameryce Północnej, Azji i Australii. Obejmuje zarówno krzewy, jak i rośliny zielne, o zamierającej na zimę części nadziemnej i odrastające następnego roku z korzenia. 

Jak wygląda lespedeza? 

Lespedezy to krzewy, byliny lub pnącza. Należą do rodziny bobowatych (Fabaceae) i mają charakterystyczne dla tej rodziny złożone liście i motylkowe kwiaty. Poza tym mogą być mocno zróżnicowane pod względem siły wzrostu i pokroju. 

Wymagania lespedezy

Lespedezy różnią się pod względem mrozoodporności, zależnie od tego, z jakiego rejonu świata pochodzą. Wszystkie jednak mają niskie wymagania glebowe. Jak na rośliny z rodziny Fabaceae przystało, dzięki współpracy z bakteriami brodawkowymi mają zdolność do przyswajania azotu cząsteczkowego N2 z atmosfery. Tym samym mogą poprawnie rosnąć nawet na glebach bardzo ubogich w ten plonotwórczy składnik. Są roślinami pionierskimi, zdolnymi do wzrostu nawet w trudnych warunkach i poprawiającymi warunki wzrostu dla pozostałych roślin. 

Zastosowanie lespedezy

Lespedezę warto sadzić zarówno jako roślinę ozdobną, jak i pionierską, przygotowującą warunki dla innych roślin. Ze względu na miododajne kwiaty, lespedeza jest także sadzona jako gatunek dostarczający pożytku pszczelego.

Gatunki lespedezy

Lespedeza dwubarwna (Lespedeza bicolor) - jest krzewem dorastającym do 2 m, o przewieszających się pędach. Kwitnie obficie i bardzo atrakcyjnie.

Lespedeza Thunberga (L. thunbergii) - odrastająca co roku z korzenia roślina dorastająca do 2-3 m wysokości o fioletowo-różowych, bardzo dekoracyjnych kwiatach.

Lespedeza główkowa (L. capitata) bylina o jasnych, główkowych kwiatach. Dorasta do 1-1,5 m wysokości. Doskonała na skarpy.

Pokaż więcej
Pokaż mniej
Ładuję...

Produkty 6

Ustaw kierunek malejący
na stronę
 1. Lespedeza główkowa

  Lespedeza capitata
  sadzonki ukorzeniane
  Ocena:
  100%
  51,95 zł
  Dostępny
 2. Lespedeza dwubarwna

  Lespedeza bicolor
  roślina z siewu
  Ocena:
  100%
  51,95 zł
  Wyprzedane
 3. Lespedeza Thunberga

  Lespedeza thunbergii
  sadzonki ukorzeniane
  28,90 zł
  Wyprzedane
 4. Lespedeza dahurska

  Lespedeza davurica
  sadzonki ukorzeniane
  0,00 zł
  Atlas
 5. Lespedeza hedysaroides

  Lespedeza hedysaroides
  0,00 zł
  Atlas
 6. Lespedeza cyrtobotrya

  Lespedeza cyrtobotrya
  sadzonki ukorzeniane
  0,00 zł
  Atlas

Produkty 6

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Copyright © 2005 – 2024 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko