Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko

Lawenda wąskolistna 'Munstead'

Lavandula angustifolia 'Munstead'
18,00 zł
Wyprzedane

Wysokość sadzonki: 10 - 15 cm

Lavandula angustifolia 'Munstead'

Karłowa, kompaktowa odmiana lawendy, dorastająca do 40 cm wysokości i 60 cm szerokości. Tworzy szerokie, gęste i zwarte kępy. Liście zimozielone, pokryte gęstym kutnerem, który nadaje im srebrzysty wygląd. Liście, podobnie jak kwiaty, mocno pachnące. Lawenda wąskolistna 'Munstead' kwitnie bardzo obficie od czerwca aż do sierpnia. Kwiaty niebieskofioletowe, wyjątkowo duże, wyrastające na wierzchołkach kłosowych kwiatostanów, są źródłem pożytku dla pszczół i innych owadów zapylających.  

Wymagania:

Lawenda to typowa roślina stanowisk suchych, najlepiej rośnie na glebach piaszczystych, lekkich, wapiennych, ale w zasadzie może rosnąć na każdym podłożu, byle nie podmokłym i bardzo kwaśnym. Wymaga pełnego słońca, w cieniu kwitnie znacznie słabiej. Należy ją sadzić w miejscu zacisznym i osłoniętym, na stanowisku otwartym może wymagać ochrony przed mrozem i wiatrem, zwłaszcza w bezśnieżne, mroźne zimy. Aby utrzymać zwarty pokrój i zidentyfikować kwitnienie, należy ściąć przekwitłe kwiatostany, a wczesną wiosną skrócić wszystkie pędy, ścinając je powyżej zdrewniałej części.

Zastosowanie:

Doskonała roślina na obwódki, rabaty i do pojemników. Nadaje się zarówno do ogrodów przydomowych, jak i do zieleni miejskiej. Bardzo atrakcyjnie wygląda posadzona w dużych grupach, gdy stworzy barwe, pachnące połacie.
Lawenda wąskolistna 'Munstead' wabi pszczoły i motyle, ale uważa się, że odstrasza komary, dlatego warto ją sadzić w pobliżu ławek i miejsc przeznaczonych do relaksu. Suszona lawenda znajduje zastosowanie w tworzeniu potpourri, a umieszczona w szafie zapobiega pojawieniu się moli.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Lawenda wąskolistna 'Munstead'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa odmiany 'Munstead'
Nazwa łacińska Lavandula angustifolia
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Pojemnik C2 – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.00 kg
Pokrój wzniesiony
Wymagania słoneczne do półcienia, na słońce
Szczepienie nieszczepione
Zastosowanie doniczki i pojemniki, żywopłoty
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu wolne
Miejsce sadzenia balkony, patio i tarasy, rabaty
Rozstaw sadzenia 15 – 20 cm
Rodzaj kwiatów kwiatostan, pachnące
Barwa kwiatów fioletowe, niebieskie, purpurowe
Pora kwitnienia lato
Barwa liści / igieł srebrno-niebieskie
Zapotrzebowanie na wodę niskie
Odporność na mrozy dobra do -21°C
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe na żywopłoty
Walory ozdobne intensywny zapach, ozdobne kwiaty
Wysokość sadzonki 10 - 15 cm
Sposób rozmnażania sadzonki ukorzeniane
Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko