Przerwa zimowa. Zamówienia złożone teraz będą wysyłane od 01.03.2021

Kruszyna pospolita 'Fine Line'

Rhamnus frangula 'Fine Line'
Ocena:
35,00 zł
SKU
1460
W produkcji

Rhamnus frangula 'Fine Line'

Jest to niewysoki krzew, do 1, 8 m wysokości, powstały ze skrzyżowania odmian kruszyny pospolitej – ‘Columnaris’ i ‘Asplenifolia’. Została wyselekcjonowana w USA przez Ronalda Williamsa. Do handlu wprowadzono ją w 200r roku. Kruszyna pospolita Fine Line charakteryzuje się smukłą budową o kolumnowym kształcie, który nadają jej wznoszące się pod ostrym kątem ku górze pędy. Ciekawe pod względem wyglądu są również liście tej odmiany. Są one bardzo wąskie, od 3 do 5 mm szerokości, a jednocześnie bardzo długie, nawet do 10 cm. Mają nieregularne, pofałdowane brzegi, które nadają im bardzo zwiewny, delikatny wygląd. Wiosną i latem są soczyście zielone, natomiast jesienią przebarwiają się na ładny, jasnożółty odcień.

Odmiana ‘Fine Line’ kwitnie na przełomie maja i czerwca, wówczas na krzewie pojawiają się liczne, choć ledwie dostrzegalne, bardzo drobne, zielonożółte kwiaty, rozmieszczone w kątach liści. Od lipca do września na krzewie pojawiają się okrągłe owoce – pestkowce w kolorze najpierw zielonym, potem czerwonym, z czasem przybierającym intensywnie fioletowo czarne zabarwienie. Odmiana ‘Fine Line’ pod względem uprawy jest rośliną niewymagającą, może rosnąć na każdym rodzaju gleby, zarówno w słońcu jak i w cieniu. Gleba powinna być umiarkowanie wilgotna, nie należy przesadzać z podlewaniem. Odmiana ta charakteryzuje się dość powolnym wzrostem dlatego też doskonale nadaje się jako roślina doniczkowa na balkony i tarasy, można ją też sadzić w ogrodach w towarzystwie bylin i traw. Jej dużym atutem jest bardzo wysoka mrozoodporność.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kruszyna pospolita 'Fine Line'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie (+48) 501 466 773 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

 

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Odmiana rośliny 'Fine Line'
Nazwa łacińska Rhamnus frangula
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.00 kg
Wysokość sadzonki Wys. 40-70cm
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Szczepienie nieszczepione
Zastosowanie aleje, do formowania, do doniczki, ogrody przydomowe, ogrody wodne i bagienne, parki, pojemniki, rabaty, rosnące pojedynczo (soliter), szpalery, zieleń publiczna, żywopłoty
Styl ogrodu ogrody podmiejskie, małe ogrody, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody skalne, ogrody nowoczesne, ogrody japońskie, ogrody chińskie
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, dekoracyjne liście, ozdobne pędy, przebarwiają się jesienią, kwitnie w cieniu
Miejsce sadzenia obwódki, zielone ekrany, przy ścianach i płotach, balkony i donice, patio i pojemniki, rabaty , nasypy i skarpy
Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko