Trwa Przedsprzedaż Wiosenna
Kup teraz rośliny w przedsprzedaży a przesyłkę otrzymasz po 1 marca 2022 roku (przybliżony termin uzależniony od pogody i ilości zamówień).

Kolkwicja chińska

Kolkwitzia amabilis
18,00 zł
W produkcji
Wysyłkę rozpoczynamy od: 15 cze 2022

Wysokość sadzonki: 30 - 40 cm

Kolkwitzia amabilis

Kolkwicja chińska to średniej wielkości krzew pochodzący z Centralnych Chin, może osiągać do 2 metrów wysokości (po wielu latach uprawy) oraz podobnej szerokości. Czym się wyróżnia? Niesamowitym kwitnieniem oraz formą, która to właśnie podkreśla piękno kwiatów tegoż krzewu. Roślina ma tendencję do wytwarzania długich, prostych pędów, na których w latach kolejnych wyrastają bardzo krótkie pędy, to na tych pędach umiejscowione są dzwonkowate kwiatostany zebrane w grona. Kwiaty pojawiają się w maju/czerwcu, są koloru białoróżowego, dodatkowo krzew wygląda piękniej ponieważ wiele pąków jest jeszcze zamknięta podczas gdy inne już kwitną. Co za tym idzie patrząc na krzew widzimy niejednorodną mozaikę, przeplatające się barwy: białą (wnętrze kwiatu), jasnoróżową (płatki) oraz ciemnoróżową (zamknięte pąki).

Pędy uginają się pod ciężarem kwiatów nadając krzewowi właściwą, charakterystyczną dla niego formę, po której można rozpoznać go nawet z dużej odległości. Kolkwicja lubi rosnąć w glebach żyznych, dostatecznie wilgotnych choć krzewy zadomowione bez uszkodzeń przetrwają nawet dłuższe susze. Można ją sadzić w miejscach półcienistych ale najlepiej będzie czuła się w pełnym słońcu, tam też najobficiej zakwitnie! Roślina jest całkowicie odporna na mróz, już niewielkie krzewy nie wymagają w ogóle okrywania na zimę, nawet w obliczu mocniejszych mrozów. Świetnie nadaje się do sadzenia w grupach, ale również samotnie – chodzi głównie o to, aby roślina miała miejsce do wypuszczenia swoich przewijających pędów, które stanowią o jej urodzie, jeśli ten warunek zostanie spełniony to możemy ją sadzić nawet w formie szpaleru (luźnego).

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kolkwicja chińska
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa łacińska Kolkwitzia amabilis
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Dostępność W produkcji
Pojemnik C2 – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.00 kg
Pokrój nieregularny
Wymagania słoneczne do półcienia, na słońce
Szczepienie nieszczepione
Styl ogrodu ogrody podmiejskie, małe ogrody, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody skalne, ogrody nowoczesne, ogrody japońskie, ogrody chińskie
Zastosowanie do formowania, na balkon, do doniczki, ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, ogrody skalne, parki, pojemniki, przy ścianach, rabaty, zadarnienia, zieleń publiczna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu normalne
Miejsce sadzenia obwódki, zielone ekrany, przy ścianach i płotach, balkony i donice, patio i pojemniki, rabaty , nasypy i skarpy
Docelowa rozpiętość od 1 m do 2 m
Wysokość docelowa od 1 m do 2 m
Barwa kwiatów różowe, jasno-różowe
Pora kwitnienia wiosna
Barwa liści / igieł zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra do -32°C
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska
Walory ozdobne ciekawy pokrój, wielobarwność, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, ozdobne pędy, przebarwiają się jesienią, obfite kolorowe kwiaty, bardzo długie kwitnienie, kwitnie w cieniu, pachnące kwiaty
Wysokość sadzonki 30 - 40 cm
Sposób rozmnażania sadzonki ukorzeniane
Wysyłkę rozpoczynamy od: 15 cze 2022
Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko