Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Kolkwicja chińska 'Maradco'

Kolkwitzia amabilis 'Maradco'
brak

Kolkwitzia amabilis 'Maradco'

18,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C1,5

Model: Wys. 20-50 cm

Kolkwitzia amabilis 'Maradco'
Odmiana kolkwicji o nieco słabszym wzroście (dorasta do 1, 5 m) i pięknych, żółtych liściach. Najmłodsze liście, na końcach długich, przewieszających się pędów, są zabarwione na pomarańczowo. Starsze pędy pokryte są srebrzystą korą, co sprawia, że są dekoracyjne także w okresie bezlistnym. Późną wiosną na krzewie pojawiają się bardzo liczne, zebrane w kwiatostany, biało-różowe, dzwonkowate kwiaty, które wyjątkowo atrakcyjnie prezentują się na tle żółtych liści. Kwiaty są miododajne i bardzo chętnie odwiedzane przez pszczoły.
'Maradco' to mało znana odmiana mało popularnego gatunku, jakim jest kolkwicja chińska. Polecana przede wszystkim dla hobbystów i kolekcjonerów, ale także dla wszystkich, którzy lubią oryginalne, a zarazem ładne i nietrudne w utrzymaniu rośliny. Pięknie prezentuje się w każdym ogrodzie. Najlepiej rośnie w lekkim półcieniu, ponieważ ostre słońce może powodować oparzenia liści. Preferuje glebę próchniczną, świeżą, przepuszczalną. W celu zachowania ładnego, typowego dla gatunku, przewieszającego się pokroju krzewu, dobrze jest co kilka lat przeprowadzić cięcie odmładzające. Kolkwicja chińska w klimacie Polski nie jest w pełni mrozoodporna, dlatego zaleca się stosowanie zabezpieczeń na zimę, zwłaszcza we wschodniej części kraju.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kolkwicja chińska 'Maradco'
Twoja ocena