Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Kolcowój chiński 'New Big'

Lycium chinense 'New Big'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Lycium chinense 'New Big'


Wielkoowocowa odmiana kolcowoju, rośliny której owoce posiadają przeogromne właściwości lecznicze. Owoce oraz inne części rośliny są surowcem zielarskim, były także już od starożytności używane w chińskiej medycynie ludowej. Najbardziej znane właściwości owoców jagody goji związane są z chorobami naczyń krwionośnych, cukrzycą oraz poprawą wzroku. Krzew odmiany ‘New Big’ posiada wszelkie te właściwości, a dzięki selekcji pod kątem wielkości owoców, zbiór jest łatwiejszy i szybszy, nie wspominając już o nieocenionych walorach ozdobnych takiego krzewu, obsypanego obficie dużymi czerwonymi owocami, których ilość oraz wielkość powodują przyginanie pędów ku ziemi!

Kolcowój rośnie bez przeszkód na większości gleb ogrodowych, radzi sobie bez większych przeszkód nawet na słabych i piaszczystych gruntach! Prawdą jest jednak, że bardzo lubi azot i jeśli chcemy aby posadzony krzew szybko się zadomowił w nowym miejscu warto podsypać go właśnie nawozem azotowym. Krzew rośnie średnio silnie, osiągając około 1 – 2 metry wysokości. Wytwarza silne pędy, które w ciągu jednego sezonu rosną prawie pionowo w górę, po czym w drugiej części sezonu przewisają ku ziemi pod własnym ciężarem. Krzewy owocują już w 3 – 4 roku życia, powinny więc owocować już w następnym roku po posadzeniu, o ile nie rozpoczną owocowania już w szkółce! Przy sadzeniu należy pamiętać o jednej, ważnej zasadzie – im bardziej słoneczne miejsce, tym większe owocowanie krzewu.


Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kolcowój chiński 'New Big'
Twoja ocena