Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Klon tatarski

Acer tataricum
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Acer tataricum

Jest niewielkim drzewem, dorastającym do 12 m wysokości, z nisko osadzoną, drobnogałęzistą, gęstą koroną. Pień i konary pokryte są ołowianoszarą korą, zaś młode pędy są czerwonobrązowe. Liście są jajowate, zaostrzone 5 – 10 cm długie i 7 cm szerokie. Brzeg liścia jest podwójnie piłkowany, blaszka liściowa może być całobrzega lub dwoma małymi klapami. Owoce są ustawione prawie równolegle względem siebie, czerwone. Drzewo pochodzi z Ukrainy i południowej Rosji, lokalnie występuje w Turcji i południowej Europie.

Uprawa i zastosowanie: Drzewo niewybredne co do gleby. Dobrze znosi tęgie mrozy. Dlatego jest popularnym drzewem ozdobnym w Rosji. Klon tatarski jest polecany na działki, małe ogrody, nasadzenia przydrożne, ze względu na łatwą uprawę. Polecany do nasadzeń krajobrazowych ze względu na piękne żółte liście jesienią.

Ciekawostki: Ten gatunek klona zawdzięcza swoją nazwę Tatarom zamieszkującym niegdyś tereny Rosji. W Stanach Zjednoczonych zdziczał i lokalnie rozsiewa się bez ingerencji człowieka (tzw. gatunek inwazyjny).

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki [kg] 1.5000