Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Klon rdzawy (Klon śniady)

Acer rufinerve
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
18,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Acer rufinerve

Ten bardzo ładny klon pochodzi z górskich lasów Japonii. Należy zaliczyć go raczej do drzew osiągających większe rozmiary, w Polsce może dorastać do około 15 metrów wysokości przy szerokości korony do 8 – 9 metrów. Pokrój korony jest jajowaty lub lekko kulisty, jednak z reguły lekko wyciągnięty w pałszczyźnie pionowej. Pień u młodych drzew bardzo podobny do pnia klonu zielonokorego – jest sinozielony z białymi pasami. Podobnie zresztą wyglądają pędy oraz mode gałązki tego drzewa, są gładkie i zwracają na siebie uwagę, u starszych drzew kora pokrywa się głębszymi spękaniami.

Wymagania glebowe tego klonu nie są wygórowane, może rosnąć na nieurodzajnych stanowiskach choć w glebie żyznej i stale wilgotnej bądzie rósł zdecydowanie bujniej. W ogrodzie trzeba przewidzieć dla tej rośliny większą ilość miejsca, jednocześnie dobrze jest posadzić ją w miejscu widocznym – będzie można dzięki temu zabiegowi łatwiej podziwiać przepięknie przebarwiające się jesienią liście tego drzewa. Drzewo jest mrozoodporne do strefy 6, dla pewności więc dobrze jest okryć naszą roślinę na czas zimy przynajmniej przez pierwsze sezony po posadzeniu. Rośliny w pełni zaaklimatyzowane w danym miejscu są całkowicie mrozoodporne a uprawa ich nie przysparza trudności.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000