Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Klon polny 'Red Shine'

Acer campestre 'Red Shine'
38,00 zł
W magazynie
Pozostało tylko 4 sztuk

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C3 – okrągły – 3l

Model: Wys. 10-20 cm

Acer campestre 'Red Shine'

Ciekawa odmiana klonu polnego, wybarwiającego wszystkie najświeższe listki na kolor purpurowy! Odmiana stosunkowo młoda, popularna głównie na zachodzie Europy, gdzie rodzime drzewa pospolite takie jak klon polny są często sadzone wzdłuż ulic oraz reprezentatywnych alej. W Polsce odmiana ta będzie zapewne znajdzie swoje miejsce głównie w prywatnych ogrodach oraz kolekcjach. Wiosną w momencie intensywnego wykształcania nowych pędów wszystkie liście przez krótki okres są krwisto czerwone, następnie taki kolor utrzymuje się na wszystkich świeżych liściach, starsze przyjmują kolejno kolor stonowanej purpury, następnie ciemnej zieleni.

W miejscach słonecznych klon o wiele bardziej wybarwia się, a na starszych liściach również pozostają czerwone obwódki. Rośnie średnio szybko, nie osiąga dużych rozmiarów i nie jest ekspansywny. Maksymalnie może dochodzić do 4-7 metrów wysokości i nieco mniej szerokości, choć w naprawdę długim czasie uprawy przekroczy te wartości i można się spodziewać, że urośnie do rozmiarów typowego klonu polnego. Gleby umiarkowanie wilgotne, przynajmniej średnio zasobne gwarantują sukces w uprawie. Odmiana, tak jak gatunek znosi bardzo dobrze przeciętne polskie zimy.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C3 – okrągły – 3l
Waga sadzonki 3.0000