Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Klon pensylwański

Acer pensylvanicum
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Acer pensylvanicum

Małe drzewo do 10 -12 m wysokości, o pokroju kolumnowo-szerokim. Kora drzewa jest zielona z białymi pionowymi prążkami – podobnie jak u klonu zielonokorego. Licie są duże o średnicy 15 – 18 cm, trójklapowe z klapami ostrymi, trójkątnymi, o piłkowanym brzegu. Liście są matowe, jasnozielone z wierzchu z rdzawym, wełnistym owłosieniem na spodzie. Jesienią wybarwiają się na kolor jasnożółty. Owocem są skrzydlaki 2, 5 – 3 cm długie, ustawione horyzontalnie, wiszące w gęstych gronach.

Wymagania i zastosowanie: Klon pensylwański nie toleruje suszy, i zbyt dużego zanieczyszczenia środowiska. Dlatego poleca się go do ogrodów z wilgotnymi glebami, terenów podtapianych i zalewowych.

Ciekawostki: Rośnie w wschodnich stanach USA, w miejscach chłodnych, wilgotnych zwykle nad strumieniami i rzekami. Jego kora stanowi pokarm dla łosi stąd po angielsku nazywa się „moosewood”.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Klon pensylwański
Twoja ocena