Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Klon palmowy 'Rubrum'

Acer palmatum 'Rubrum'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Acer palmatum 'Rubrum'


Bardzo stara odmiana klonu palmowego, początki jej uprawy sięgają pierwszej połowy 19 wieku! Klon ten posiada duże liście, większe niż typowe liście dla gatunku, dochodzące do 12 cm długości. Kolor liści ciemno czerwony, utrzymuje się z drobnymi wahaniami odcienia przez cały sezon, jesienią liście przygotowujące się do opadnięcia stają się jaskrawo czerwone.

Wielkością nie odbiega od gatunku, w naszych warunkach powinien osiągać do 1, 5 – 3 metrów w zależności od warunków siedliskowych, w dłuższym okresie czasu, liczonym w dekadach roślina przekroczyć może nawet 4 metry. Buduje szeroką koronę, która bardzo rzuca się w oczy. Dla dobrego wybarwienia należy jednak sadzić ten krzew w miejscach słonecznych. Odpowiednia gleba dla tej odmiany to w miarę żyzne, wilgotne i lekko kwaśne podłoże. Nadaje się przede wszystkim do ogrodów orientalnych, świetnie prezentuje się więc w pobliżu zbiorników wodnych. Jego wolny wzrost i niewielkie docelowe rozmiary predestynują go do sadzenia także w mniejszych ogrodach.


Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Klon palmowy 'Rubrum'
Twoja ocena