Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Klon palmowy 'Okushimo'

Acer palmatum 'Okushimo'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
brak

Acer palmatum 'Okushimo'

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Acer palmatum 'Okushimo'
Bardzo stara, pochodząca z Japonii odmiana, datowana na 1719 r. Rośnie bardzo powoli, tworząc wyprostowany, szeroki, nieregularny krzew. Po 15 latach zwykle dorasta do ok. 1 m wysokości, ale po wielu latach może osiągać nawet 4 m wysokości. Charakteryzuje się bardzo oryginalnym, niespotykanym u innych klonów palmowych kształtem liści, które są 5-7 klapowe, a każda z klap jest zwinięta wzdłuż nerwu głównego, czasem wręcz tworząc rurkę. Atrakcyjnie przebarwia się jesienią na intensywnie żółty, jaskrawy, mocno wyróżniający się kolor. W lata o mniej sprzyjającym przebiegu jesiennej pogody, przebarwienia mogą być mniej spektakularne.
Najlepiej rośnie na glebie żyznej, przepuszczalnej, o odczynie lekko kwaśnym. Nie jest odporna na suszę. Wymaga stanowiska słonecznego i osłoniętego. Młode krzewy mogą być uszkadzane w mroźniejsze zimy, dlatego warto je zabezpieczać.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Klon palmowy 'Okushimo'
Twoja ocena