Rozpoczęliśmy wysyłkę roślin. Więcej informacji znajdziesz tutaj: Szczegóły wysyłki
Zapraszamy także do zakupów w naszym punkcie sprzedaży

Klon palmowy ,Aratama'

Acer palmatum 'Aratama'
Ocena:
44,00 zł
W magazynie

Wysokość sadzonki: 20 - 40 cm

Wiek sadzonki: 2 sezony

Kalendarz wysyłki:
 
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Sprzedaż
Wysyłka
Acer palmatum 'Aratama'

Karłowy klon palmowy, po 10 latach zwykle osiągający ok. 1 m wysokości i nieco mniejszą szerokość. Wytwarza zaokrągloną, bardzo gęstą koronę. Poza atrakcyjnym pokrojem, atutem odmiany jest także zabarwienie liści. Młode liście na nowych, wiosennych przyrostach mają bardzo intensywny, purpurowy kolor, w którym można doszukać się odcieni fioletu i pomarańczu. W miarę dojrzewania liści, ich kolor zmienia się na zielony, a zmiana następuje od środka liścia. Brzeg aż do późnego lata pozostaje czerwony. Jesienią, przed opadaniem, liście odzyskują jaskrawość barw i mienią się odcieniami pomarańczu, żółci i czerwieni.
Klon palmowy ‘Aratama’ jest odmianą uzyskaną z czarciej miotły, a jego nazwa - Aratama - oznacza nieoszlifowany klejnot.

Wymagania:

Najlepiej rośnie na glebach żyznych, świeżych lub wilgotnych, ale przepuszczalnych. Tolerancyjny w stosunku do odczynu gleby, może rosnąć zarówno na podłożach lekko kwaśnych i obojętnych, jak i zasadowych, jednak na tych ostatnich słabiej się wybarwia i jest mniej efektowny. Odmiana nie ma tendencji do słonecznych przypaleń, może rosnąć nawet w pełnym słońcu, jednak najlepiej rośnie w półcieniu. Źle znosi dłuższą suszę, preferuje stałą, umiarkowaną wilgotność podłoża.
Klon palmowy ‘Aratama’ bardzo wcześnie rozpoczyna wegetację, przez co niestety jest narażony na niszczące działanie późnowiosennych przymrozków. Nie jest zatem dobrym wyborem do najzimniejszych terenów Polski, chociaż samą zimę znosi nieźle. Jedynie najmłodsze rośliny mogą wymagać zabezpieczenia w przypadku dłuższego utrzymywania się dużych mrozów. 

Zastosowanie:

Bardzo efektowna roślina, polecana jako soliter do małych ogrodów oraz jako element kompozycji barwnych i pokrojowych. Może rosnąć w ogrodach skalnych pod warunkiem zapewnienia odpowiedniej wilgotności. Nadaje się do uprawy w pojemnikach i donicach, zarówno pojedynczo, jak i w kompozycjach.
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Klon palmowy ,Aratama'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie (+48) 501 466 773 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

 

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa odmiany 'Aratama'
Nazwa łacińska Acer palmatum
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.00 kg
Wiek sadzonki 2 sezony
Wysokość sadzonki 20 - 40 cm
Pokrój stożkowy
Wymagania słoneczne do półcienia, na słońce
Szczepienie szczepione
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, małe ogrody, ogrody skalne, ogrody nowoczesne, ogrody śródziemnomorskie, ogrody japońskie
Zastosowanie na bonsai, do formowania, na balkon, ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody skalne, rosnące pojedynczo (soliter)
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu normalne
Miejsce sadzenia patio i pojemniki, rabaty , tereny podmokłe
Docelowa rozpiętość od 0,5 m do 1 m
Docelowa wysokość od 0,5 m do 1 m
Pora kwitnienia wczesna wiosna
Barwa liści / igieł pstre, dwubarwne liście i obrzeżone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy dobra do -21°C
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska
Walory ozdobne ciekawy pokrój, wielobarwność, dekoracyjne liście / igły, przebarwiają się jesienią
Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko