Klon japoński

Acer japonicum
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Acer japonicum


Jest to krzew lub niewysokie drzewo porastające naturalnie górskie lasy w Japonii. U nas jest gatunkiem bardzo rzadko spotykanym, kolekcjonerskim. W dobrych warunkach i odpowiednim klimacie dorasta nawet do 10 m wysokości, u nas niestety dużo mniej. W dodatku cechuje się bardzo powolnym wzrostem przez co może być z powodzeniem sadzony w niewielkich ogrodach.

Korona drzewa jest szeroka, mocno rozgałęziona i rozłożysta. Liście o charakterystycznej dla klonów budowie, składające się z 7-11 klapek, prawie okrągłe, długości do 13 cm. Wiosną i latem są zielone, natomiast jesienią przebarwiają się na piękne czerwone, różowe i purpurowe barwy. Pojawiające się wiosną czerwone kwiaty są bardzo dekoracyjne, małe, zebrane w zwisające kwiatostany. Owocami są orzeszki zaopatrzone w zielono-czerwone skrzydełka.

Najlepiej rośnie na glebach żyznych, dobrze przepuszczalnych i odpowiednio wilgotnych, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Najlepiej prezentuje się jako drzewo parkowe, aczkolwiek może być posadzony w każdym ogrodzie. Cechuje się wysoką mrozoodpornością, a ponadto może służyć do formowania drzewek bonsai.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Klon japoński
Twoja ocena