Klon cukrowy

Acer saccharum
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Acer saccharum

Drzewo o szerokokolumnowym pokroju, dość duże i długowieczne (35 m po 400 latach). U nas osiąga ok. 1 – 1, 5 m po 10 latach. Ma szarą korę, początkowo gładką, z czasem pękającą i łuszczącą się. Liście są cienkie, 5-klapowe z długimi wypustkami (długokończyste, „ogoniaste). Jesienią przebarwiają się na szkarłatną barwę. Mają 10 – 15 cm średnicy, brzeg gładki. Z wierzchu są ciemnozielone, od spodu białe z owłosionymi nerwami. Kwiaty są niepozorne, jasnozielone, zebrane w baldachogrona. Owoce mają 3 – 4 cm długości, ich skrzydełka są ustawione pod kątem ostrym. Drzewo pochodzi z Kanady i USA.

Uprawa i zastosowanie: Jest mrozoodpornym klonem, lubi słońce i próchniczne gleby o odczynie zbliżonym do obojętnego. Polecany jako soliter (pojedyncze drzewo ozdobne) lub do sadzenia w grupach, miłośnikom roślin egzotycznych jak i osobom pragnącym otrzymywać własny syrop klonowy.

Ciekawostki: Sok klonu cukrowego zawiera 3% cukru, po zagęszczeniu jest stosowany jako jasnobrązowy syrop klonowy w cukiernictwie. Drewno tego klonu jest twarde i trwałe, stosowane do produkcji parkietów. Liść jest symbolem Kanady.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Klon cukrowy
Twoja ocena