Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Kiścień Waltera 'Rainbow'

Leucothoe walteri 'Rainbow'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Leucothoe walteri 'Rainbow'


Kiścień to niewysoka roślina zimozielona, mogąca służyć jako roślina okrywowa. Odmiana ‘Rainbow’ charakteryzuje się licznymi przebarwieniami na powierzchni liści, które szczególnie widoczne stają się jesienią i zimą! Widoczne są wtedy różne odcienie brązu, zieleni oraz purpury. Krzew ten dorasta do wysokości około metra i nieco większej szerokości. Posiada liście podłużne, ostro zakończone, skórzaste. Jest bardzo odporny na mrozy i nie powinien właściwie wymarzać w warunkach polskich, o ile nie jest posadzony w miejscu wyjątkowo wystawionym na zimowe wiatry.

Wymaga gleby kwaśnej, dobrze zdrenowanej i wilgotnej, początkowo rośnie na szerokość, rozpłacając się po gruncie, dopiero z czasem przyrasta na wysokość. Kwitnie w maju, kwiatami przypominającymi białe dzwoneczki (jak u konwalii), są jednak słabo widoczne – główna ozdoba krzewu to skórzaste, błyszczące liście. W ogrodzie dobrze jest sadzić tę odmianę w miejscach półcienistych lub zacienionych, świetnie komponuje się z rododendronami, azaliami czy pierisami.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki [kg] 1.5000