Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Kasztanowiec krwisty 'Humilis'

Aesculus pavia 'Humilis'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
42,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Aesculus pavia 'Humilis'


Przepiękna i poszukiwana odmiana kasztanowca krwistego, charakteryzująca się karłowym wzrostem oraz kwiatami typowymi dla gatunku, o kolorze czerwonym. Odmiana ta jest stale rzadko spotykana, mimo że jej historia ma już prawie 200 lat! W handlu spotykana jako forma szczepiona nisko oraz na wysokiej podkładce. Formy niskie tworzą pokrój krzewiasty, osiągając do 2 metrów wysokości i tyle samo średnicy, choć naprawdę stare egzemplarze mogą uzyskiwać nieco większą szerokość. Typową cechą pokroju starszych osobników są także pokładające się nisko pędy – bardzo podobnie jak u wyrośniętych kasztanowców drobnokwiatowych.

Ciekawie wygląda ten kasztanowiec szczepiony na pniu – wytwarza małą koronkę, które kwitnie bardzo szybko, nawet już w 2 – 3 roku po posadzeniu! Jest to naprawdę wartościowa odmiana, ponieważ pozwala posiadać pięknie kwitnący kasztanowiec nawet w warunkach małego ogrodu! Roślina ma naturę karłową, dzięki czemu nie trzeba jej przycinać w celu zachowania małych rozmiarów. Najlepiej rośnie na glebach żyznych lub średnio żyznych, o stałym, umiarkowanym poziomie wilgotności. Preferuje stanowiska słoneczne, ewentualnie lekko ocienione przez małą część dnia. W ogrodzie może rosnąć w wielu miejscach i kompozycjach, zależnie czy jest to forma szczepiona nisko czy wysoko. Zawsze jednak stanowi bardzo duże urozmaicenie zasobów roślinnych w ogrodzie, przykuwa uwagę i cieszy oko osób nawet mało wrażliwych na piękno natury!

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kasztanowiec krwisty 'Humilis'
Twoja ocena