Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Kalina wonna 'December Dwarf'

Viburnum farreri 'December Dwarf'
brak

Viburnum farreri 'December Dwarf'

14,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys. 40-70 cm

Viburnum farreri 'December Dwarf'
Bardzo interesująca, atrakcyjna odmiana, polecana przede wszystkim dla hobbystów, ale ze względu na niskie wymagania, sprawdzi się także u amatorów oraz początkujących ogrodników. Jej wyjątkowość polega na nietypowym terminie kwitnienia. Kalina wonna 'December Dwarf' kwitnie bowiem zimą, pierwsze kwiaty rozwijają się już w grudniu i utrzymują się na krzewie aż do kwietnia, do pojawienia się liści. Kwiaty są zebrane w wydłużone kwiatostany, drobne, początkowo są różowe, następnie bieleją. Bardzo intensywnie pachną. Liście zielone, wiosną młode liście często są zabarwione na czerwonawo, jesienią przebarwiają się na intensywnie bordowy kolor. 'December Dwarf' jest niewielkim krzewem, przeważnie osiąga 1-1, 5 m wysokości.
Odmiana nie ma szczególnych wymagań, może rosnąć na prawie każdej, byle w miarę żyznej i wilgotnej glebie. Bardzo mrozoodporna. Szczególnie nadaje się do ogródków przydomowych, w których może stanowić ciekawostkę oraz być wesołym akcentem w zimowej, surowej scenerii.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kalina wonna 'December Dwarf'
Twoja ocena