Kalina wawrzynowata 'Eve Price'

Viburnum tinus 'Eve Price'
Cena promocyjna 18,70 zł Normalna cena 22,00 zł
Dostępny

Wysokość sadzonki: 30 - 40 cm

Dostawa w ciągu 2-3 dni roboczych

Wysyłka od poniedziałku do czwartku, aby rośliny nie utknęły w weekend na sortowni

Koszt dostawy już od 19,50 zł

1 paczka do 15kg: 19,50 zł, każda następna: 10,00 zł

W jednej paczce pakujemy od 7 do 15 roślin w standardowych pojemnikach lub ok 20 roślin z odkrytym korzeniem.

Pewne i sprawdzone opakowanie roślin

60-dni na zwrot

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne

Od poniedziałku do piątku w godzinach: od 8:00 do 16:00. +48 502 502 103

 
Kalendarz wysyłki:
 
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Sprzedaż
Wysyłka

Viburnum tinus 'Eve Price'

Zimozielona odmiana kaliny, w Polsce rośnie jako niewielki krzew, osiąga do metra średnicy, wykształca pokrój kulisty, z wiekiem lekko rozłożysty. Roślina ta posiada bardzo nietypową porę kwitnienia, jej pąki wykształcają się już jesienią i otwierają się zwykle wiosną, chociaż w ciepłe zimy kalina wawrzynowata ‘Eve Price’ może zakwitać już zimą. Liście skórzaste, błyszczące, bardzo dekoracyjne przez cały rok. Pąki kwiatowe różowe, kuliste, zebrane w płaskie baldachy, stanowią dekorację w okresie zimowym. Rozwijające się z nich kwiaty są białe lub jasnoróżowe, gwiazdkowate, drobne i urocze. Owocem jest granatowa, błyszcząca jagoda.

Wymagania:
Dużym walorem ozdobnym rośliny są zimotrwałe liście, choć czynią one roślinę wrażliwą na spadki temperatur. W chłodniejszych rejonach kraju kalina wawrzynowata ‘Eve Price’ może przemarzać, dlatego wymaga miejsca zacisznego, a w bardziej mroźne zimy - zabezpieczenia przed mrozem i wiatrem. Krzew charakteryzuje się jednak dobrą żywotnością i nawet po wymarznięciu do poziomu gruntu, z nastaniem wiosny zwykle odbija z korzeni. Dobrym rozwiązaniem jest także uprawa tej kaliny w donicach, które zimą są przenoszone w chłodne, ale jasne miejsce.
Odmiana dobrze rośnie na miejscu słonecznym, ale znosi także cień. Preferuje gleby lekkie, ale niezbyt suche, zasobne i próchniczne. W upalne dni oraz w okresach suszy wymaga podlewania. 

Zastosowanie:
Atrakcyjny przez cały rok krzew, który sprawdzi się na rabatach, w kompozycjach i jako soliter. Niewielkie rozmiary pozwalają także na uprawę w pojemnikach, zwłaszcza przenoszonych zimą do chłodnych pomieszczeń. Ciekawie wygląda kompozycja z kaliny wawrzynowatej ‘Eve Price’ w donicach ustawionych wzdłuż ścieżki lub na tarasie.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kalina wawrzynowata 'Eve Price'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa odmiany 'Eve Price'
Nazwa łacińska Viburnum tinus
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Status produktu Dostępny
Pojemnik C1,5 – 1,5l
Waga sadzonki [kg] 1.50 kg
Pokrój kulisty
Wymagania słoneczne do półcienia, na słońce
Szczepienie nieszczepione
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, małe ogrody, ogrody regularne (geometryczne), ogrody formalne, ogrody skalne, ogrody japońskie, ogrody angielskie
Zastosowanie na balkon, do doniczki, ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, pojemniki, rabaty, rosnące pojedynczo (soliter)
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2
Tempo wzrostu wolne
Miejsce sadzenia skalniak i mini ogród, patio i pojemniki, rabaty
Docelowa rozpiętość od 0,5 m do 1 m
Wysokość docelowa od 0,5 m do 1 m
Pochodzenie brak info
Kształt owocu kulisty
Kolor owoców niebieskie
Owoce rodzaj ozdobne
Rodzaj kwiatów kwiatostan
Barwa kwiatów białe, jasno-różowe
Pora kwitnienia wczesna wiosna
Barwa liści / igieł ciemnozielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy mała do -8°C
Walory ozdobne zimozielone, błyszczące liście, ozdobne kwiaty, gęste i wiecznie zielone, bardzo długie kwitnienie
Wysokość sadzonki 30 - 40 cm
Sposób rozmnażania sadzonki ukorzeniane
Copyright © 2006 – 2021 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko