Kalina śliwolistna

Viburnum prunifolium
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Viburnum prunifolium

Kalina o bardzo dużych białych kwiatostanach i dużej odporności na warunki klimatyczne i glebowe. Ma formę dużego krzewu lub małego drzewka. W warunkach Polski dorasta do 3 – 5 m. Gałęzie boczne są drobne, bardzo sztywne w dotyku. Pączki są czerwonobrązowe w zimie. Liście są szerokojajowate, 3 – 8 cm długie i 2, 5 – 5 cm szerokie. Brzeg liścia jest drobnopiłkowany. Jesienią przebarwiają się na szkarłatną, mocną barwę. Białe kwiaty są skupione w 7 – 10 cm kwiatostany (podbaldachy). Zakwita w maju. Owocuje we wrześniu wytwarzając granatowoczarne pestkowce. Pochodzi z Ameryki Północnej.

Uprawa i zastosowanie: Kalinę śliwolistną poleca się ze względu na atrakcyjne kwiaty dla osób które cenią zieleń, ale nie mogą poświecić wiele czasu na uprawę. Jest rośliną niezwykle wytrzymałą na mróz, suszę – potrafi rosnąć na suchych piaszczystych glebach. mrozoodporną,

Ciekawostki: Jest gatunkiem kaliny o owocach jadalnych, bardzo smacznych. Do zawiązania owoców potrzebne są co najmniej 2 krzewy, o czym trzeba pamiętać, jeśli sadzi się je dla owoców. Roślina miododajna.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kalina śliwolistna
Twoja ocena