Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Kalina japońska 'Mariesii'

Viburnum plicatum 'Mariesii'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Viburnum plicatum 'Mariesii'


Przepiękna odmiana kaliny, obficie kwitnąca białymi kwiatami rozmieszczonymi na pagodowo rozmieszczonych gałązkach. Pokrój tej rośliny zazwyczaj jest jajowaty, wysokość maksymalna to 2 – 2, 5 metrów przy podobnej lub nieco większej szerokości. Największa zaleta tej odmiany to niesamowicie obfite kwitnienie, kwiaty koloru białego zebrane są w duże kwiatostany a ich ilość jest naprawdę imponująca, roślina zdaje się wręcz uginać od ich ciężaru!

Dodatkowo kwitnienie ukazuje ciekawe, horyzontalne rozmieszczenie gałęzi co może nie być tak widoczne poza fazą kwitnienia, która przypada na okolice maja. Kolejną cechą charakterystyczną tej odmiany jest intensywne, głębokie przebarwienie liści na kolor ciemno czerwony, purpurowy jeszcze na długo przez zrzuceniem liści. Najlepiej rośnie i kwitnie na glebach bogatych w składniki odżywcze, dobrze zdrenowanych i wilgotnych choć bardzo dobrze poradzi sobie również na glebach średniej jakości.

W ogrodzie najlepiej sadzić tę kalinę w miejscach widocznych, wyeksponowanych, tak aby można było swobodnie podziwiać i docenić tę roślinę w okresie kwitnienia oraz jesienią, gdy liście przybiorą barwę ciemnej czerwieni. W ciągu roku nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, jest to jedna z roślin praktycznie ‘bezobsługowych’.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kalina japońska 'Mariesii'
Twoja ocena