Kalina białojagodowa 'Pink Beauty'

Viburnum nudum 'Pink Beauty'
18,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C1,5

Model: Wys.20-40 cm

Viburnum nudum 'Pink Beauty'

Piękna odmiana kaliny o horyzontalnym układzie gałęzi. Kalina ta obficie kwitnie, kwiaty zebrane w kuliste, lekko spłaszczone kwiatostany mają barwę początkowo śnieżnobiałą. Z czasem jednak kolor kwiatów zmienia się, płatki stopniowo lekko różowieją aż całe kwiatostany stają się różowe!

Roślina dorasta do około 2 metrów wysokości przy nieco mniejszej szerokości, co nadaje jej lekko kolumnowy (lub szeroko kolumnowy) kształt, co w połączeniu z pagodowym ułożeniem pędów daje bajeczny efekt – szczególnie w czasie kwitnienia, które trwa stosunkowo długo, od późnego maja nawet do lipca! Kalina ta najlepiej rośnie w glebach żyznych i dostatecznie wilgotnych, stanowisko powinno być słoneczne – roślina wyda wtedy więcej kwiatów i o wiele ładniej przebarwi się jesienią niż gdyby rosła w półcieniu. Przebarwienie bowiem jest kolejną cechą charakterystyczną tej odmiany, liście na długo przed opadnięciem przybierają kolor od żywo czerwonego do ciemnej purpury, co pięknie kontrastuje z owocami mającymi barwę jasnoróżową, przechodzącą w ciemny granat.

W naszym ogrodzie najlepsze miejsce dla tej kaliny to brzegi klombów, wewnętrzne zakola klombów lub wysokich rabat – czyli miejsca o dużej dostępności światła słonecznego a jednocześnie osłonięte od mocnych wiatrów. Starsze rośliny posadzone w miejscu zacisznym nie powinny zupełnie przemarzać, młode rośliny na wszelki wypadek lepiej jest okryć, przy czym okrywanie w chłodniejszych częściach kraju jest raczej obligatoryjne.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kalina białojagodowa 'Pink Beauty'
Twoja ocena