Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Judaszowiec kanadyjski 'Forest Pansy'

Cercis canadensis 'Forest Pansy'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
32,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Cercis canadensis 'Forest Pansy'

Niezwykły krzew osiągający około 4 metry wysokości o pędach sztywnych a pokroju luźnym. Roślina wyróżnia się dzięki swoim pięknym cały rok czerwonym liściom o sercowatym kształcie. Jedynie w okresie jesiennym zmieniają kolor na szkarłatny pomarańcz. Na sztywnych pędach jeszcze zanim pojawia się liść z pąków powstają piękne różowe kwiaty które obsypują nie mal całe drzewko. Jesienią po przekwitnięciu kwiatów i opadnięciu liści na drzewie nadal pozostają brązowe wąsy które jeszcze długo wiszą na drzewie.

Drzewko średnio mrozoodporne wymaga okrycią kory jak i pędów włókniną, starsze okazy świetnie sobie radzą z mrozami. Najlepiej czuje się w miejscach ciepłych osłoniętych od wiatru nasłonecznionych. Gleba winna być gliniasta, zasadowa i przepuszczalna. Jednym z atutów jest wyjątkowa wytrzymałością na suszę i szkodniki. Zw względu na piękne kwiaty i niesamowity wygląd rośliny w okresie kwitnienia powinna być wyeksponowana w ogrodzie można ją posadzić w rogu ogrodu tak aby cieszyła oko cały sezon. Ciekawie komponuje się z roślinami o zielonym zabarwieniu liści.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki [kg] 1.8000
Pochodzenie brak info