Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Judaszowiec kanadyjski 'Forest Pansy'

Cercis canadensis 'Forest Pansy'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Cercis canadensis 'Forest Pansy'

Niezwykły krzew osiągający około 4 metry wysokości o pędach sztywnych a pokroju luźnym. Roślina wyróżnia się dzięki swoim pięknym cały rok czerwonym liściom o sercowatym kształcie. Jedynie w okresie jesiennym zmieniają kolor na szkarłatny pomarańcz. Na sztywnych pędach jeszcze zanim pojawia się liść z pąków powstają piękne różowe kwiaty które obsypują nie mal całe drzewko. Jesienią po przekwitnięciu kwiatów i opadnięciu liści na drzewie nadal pozostają brązowe wąsy które jeszcze długo wiszą na drzewie.

Drzewko średnio mrozoodporne wymaga okrycią kory jak i pędów włókniną, starsze okazy świetnie sobie radzą z mrozami. Najlepiej czuje się w miejscach ciepłych osłoniętych od wiatru nasłonecznionych. Gleba winna być gliniasta, zasadowa i przepuszczalna. Jednym z atutów jest wyjątkowa wytrzymałością na suszę i szkodniki. Zw względu na piękne kwiaty i niesamowity wygląd rośliny w okresie kwitnienia powinna być wyeksponowana w ogrodzie można ją posadzić w rogu ogrodu tak aby cieszyła oko cały sezon. Ciekawie komponuje się z roślinami o zielonym zabarwieniu liści.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Judaszowiec kanadyjski 'Forest Pansy'
Twoja ocena