Jodła szlachetna 'Glauca Compact'

Abies procera 'Glauca Compact'
28,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2

Model: Wys. 5-10 cm

Abies procera 'Glauca Compact'

Karłowe rozmiary oraz silnie niebieski kolor igieł to cechy rozpoznawcze tej odmiany. Jest ona świetną alternatywą dla częściej spotykanej odmiany ‘Glauca’ tego samego gatunku – drzewa te rosną silniej i osiągają docelowo duże rozmiary. ‘Glauca Compacta’ rośnie wolno, roczne przyrosty to zaledwie 5-7 cm, a docelowo tworzy silnie rozkrzewione formy osiągające do 70-100 cm średnicy, o kształcie owalnym, choć w młodości często lekko nieregularnym.

W szkółkach spotkać można osobniki szczepione zarówno nisko przy ziemi, ale również na wyższych podkładkach – zabieg taki pozwala zwiększyć paletę zastosowań odmiany. W uprawie nie jest to odmiana wymagająca, choć dla zachowania ładnego wzrostu, a przede wszystkim ciekawego wybarwienia igieł należy glebę w obrębie bryły korzeniowej nawozić. Sprawdzi się najlepiej w kompozycjach z innymi iglakami szczepionymi, po części bowiem jest to odmiana kolekcjonerska.

Ogrody skalne, fragmenty ogrodów japońskich, a także formalne bezobsługowe nasadzenia to idealne miejsce dla tej odmiany. W trakcie sezonu, oprócz nawożenia jedyne zabiegi jakie można przy tej jodle wykonywać to cięcie korekcyjne, jeśli chcemy uzyskać bardzo gęstą strukturę o regularnym kształcie. Jeśli zależy nam na wyhodowaniu nieco większej formy należy unikać cięcia, a roślina nawet jeśli w okresie nieco intensywniejszego wzrostu będzie miała luźniejszy układ gałęzi, to w kolejnych sezonach ładnie się zagęści.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jodła szlachetna 'Glauca Compact'
Twoja ocena