Jodła koreańska 'Oberon'

Abies koreana 'Oberon'
31,00 zł
Niedostępny

Wysokość sadzonki: 20 - 25 cm

Abies koreana 'Oberon'

Karłowa jodła o interesującym, nietypowym pokroju. Cechuje się powolnym wzrostem, roczne przyrosty sięgają do 10 cm, zaś 10 letnie okazy najczęściej nie przekraczają 1 m wysokości. Jodła koreańska ‘Oberon’ nie wykształca przewodnika, początkowo rośnie głównie na szerokość przybierając pokrój płaskokulisty, nieregularny, z wiekiem lekko się wypiętrza stając się kulista lub szeroko stożkowa, ale bez widocznego wierzchołka, jej pokrój jednak zawsze jest mniej lub bardziej nieregularny. Jej igły są krótkie, soczyście zielone z wierzchu, od spodu z dwoma białymi paskami, na ich wierzchołku znajdują się drobne wcięcia.

Najciekawszą jednak cechą tej rośliny, która bez wątpienia dodaje jej dużo uroku, są wytwarzane na końcach pędów pąki zimowe w kontrastującym z igłami białym kolorze. W handlu zwykle spotyka się okazy szczepione nisko nad ziemią, w takiej formie w każdym wieku wyglądają najefektowniej. Odmiana ta znakomicie sprawdzi się w małych ogrodach przydomowych, na rabatach i w ogródkach skalnych. Można przez długi czas hodować ją również w donicy. Jako rośliny towarzyszące najlepiej wybrać takie które płożąc się nisko przy ziemi nie będą jej zasłaniać, czyli np. rozchodniki, trzmieliny lub jałowce płożące. Jodła ta nie ma zbyt wysokich wymagań. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, dobrze zdrenowanych i wilgotnych, o lekko kwaśnym pH. Preferuje stanowiska słoneczne, ewentualnie półcieniste, osłonięte od wiatru. Zabezpieczanie przed mrozami konieczne jest jedynie w przypadku roślin hodowanych w donicach. Te hodowane w gruncie są u nas całkowicie mrozoodporne.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jodła koreańska 'Oberon'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa odmiany 'Oberon'
Nazwa łacińska Abies koreana
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Status produktu Niedostępny
Pojemnik P11 – 1,5l
Waga sadzonki [kg] 0.50 kg
Wymagania słoneczne do półcienia, na słońce
Szczepienie szczepione na pniu
Styl ogrodu małe ogrody, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody skalne
Zastosowanie do doniczki, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, ogrody skalne, pojemniki, rosnące pojedynczo (soliter), wrzosowiska
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu normalne
Miejsce sadzenia skalniak i mini ogród, balkony i donice, patio i pojemniki, rabaty
Wysokość docelowa od 0,5 m do 1 m
Pochodzenie brak info
Pora kwitnienia brak kwitnienia
Barwa liści / igieł zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra do -32°C
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska , horiterapeutyczne
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, gęste i wiecznie zielone
Wysokość sadzonki 20 - 25 cm
Wysokość szczepienia 10 - 15 cm

Powiązane produkty

Copyright © 2006 – 2021 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko