Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Jodła koreańska 'Oberon'

Abies koreana 'Oberon'
28,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 5 - 25 cm

Abies koreana 'Oberon'

Karłowa jodła o interesującym, nietypowym pokroju. Cechuje się powolnym wzrostem, roczne przyrosty sięgają do 10 cm, zaś 10 letnie okazy najczęściej nie przekraczają 1 m wysokości. Jodła koreańska ‘Oberon’ nie wykształca przewodnika, początkowo rośnie głównie na szerokość przybierając pokrój płaskokulisty, nieregularny, z wiekiem lekko się wypiętrza stając się kulista lub szeroko stożkowa, ale bez widocznego wierzchołka, jej pokrój jednak zawsze jest mniej lub bardziej nieregularny. Jej igły są krótkie, soczyście zielone z wierzchu, od spodu z dwoma białymi paskami, na ich wierzchołku znajdują się drobne wcięcia.

Najciekawszą jednak cechą tej rośliny, która bez wątpienia dodaje jej dużo uroku, są wytwarzane na końcach pędów pąki zimowe w kontrastującym z igłami białym kolorze. W handlu zwykle spotyka się okazy szczepione nisko nad ziemią, w takiej formie w każdym wieku wyglądają najefektowniej. Odmiana ta znakomicie sprawdzi się w małych ogrodach przydomowych, na rabatach i w ogródkach skalnych. Można przez długi czas hodować ją również w donicy. Jako rośliny towarzyszące najlepiej wybrać takie które płożąc się nisko przy ziemi nie będą jej zasłaniać, czyli np. rozchodniki, trzmieliny lub jałowce płożące. Jodła ta nie ma zbyt wysokich wymagań. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, dobrze zdrenowanych i wilgotnych, o lekko kwaśnym pH. Preferuje stanowiska słoneczne, ewentualnie półcieniste, osłonięte od wiatru. Zabezpieczanie przed mrozami konieczne jest jedynie w przypadku roślin hodowanych w donicach. Te hodowane w gruncie są u nas całkowicie mrozoodporne.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Typ rośliny krzewy iglaste
Pokrój okrągławy
Tempo wzrostu wolne
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa wysokość od 0,5m do 1m
Barwa liści / igieł zielone
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień, pełny cień
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, pojemniki, wrzosowiska, doniczki, rosnące pojedyńczo (soliter)
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, gęste i wiecznie zielone