Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Jodła koreańska 'Dark Hill'

Abies koreana 'Dark Hill'
34,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 15 -20 cm

Abies koreana 'Dark Hill'

Karłowa odmiana jodły koreańskiej wyselekcjonowana w Niemczech w 1990 roku. Jest to jedna z ładniejszych odmian o płasko kulistym, trochę nieregularnym pokroju. Charakterystyczne są dla niej krótkie, bardzo gęsto ułożone i obficie ulistnione pędy, dzięki którym odmiana ta zyskuje zwartą, masywną formę. Cechuje się dość powolnym tempem wzrostu do 6 cm rocznie, co w perspektywie 10 lat daje miniaturowe drzewka wysokie na 50 cm i o szerokości do 70 cm. Efektowne jest ulistnienie tej jodły w postaci krótkich, ciemnozielonych igieł z dwoma białymi paskami na spodniej stronie, ułożonych promieniście dookoła pędów. Odmiana występuje wyłącznie w formie szczepionej na pniu, najczęściej nisko nad ziemią, ale wyjątkowo ciekawe miniaturowe drzewka można otrzymać poprzez szczepienie na nieco wyższych wysokościach.

Obie te formy znakomicie służą do obsadzania ogródków skalnych, rabat przydomowych czy też alpinariów lub ogrodów zimowych. Tworzą piękne kompozycje z roślinami towarzyszącymi takimi jak żurawki, wrzosy, barwinki lub wyższe rozchodniki. Ze względu na nieduże rozmiary można z powodzeniem przez wiele lat hodować ją jako roślinę pojemnikową na balkonach lub tarasach. Nie jest to roślina szczególnie wymagająca niemniej jednak lubi gleby umiarkowanie żyzne i wilgotne o lekko kwaśnym odczynie. Preferuje stanowiska na pełnym słońcu, lub ewentualnie w lekkim półcieniu. Nie wymaga okrywania na zimę, gdyż w naszych warunkach jest rośliną praktycznie całkowicie mrozoodporną.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Pokrój okrągławy
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, pojemniki, wrzosowiska, doniczki, rosnące pojedyńczo (soliter)
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2
Tempo wzrostu wolne
Docelowa wysokość do 0,1m do 0,2m
Pochodzenie brak info
Barwa liści / igieł ciemnozielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory ozdobne ciekawy pokrój, gęste i wiecznie zielone