Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Jodła koreańska 'Bonsai Blue'

Abies koreana 'Bonsai Blue'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
34,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Abies koreana 'Bonsai Blue'
Odmiana pochodzenia niemieckiego, wyselekcjonowana ok. 1990 r. przez Bolkhena. Rośnie w postaci nieregularnego, asymetrycznego, szerokiego krzewu, po kilku latach niektóre egzemplarze wytwarzają przewodnik. Rocznie przyrasta po kilka cm, po 10 latach przeważnie dorasta do 50 cm wysokości i 100 cm szerokości. Ze względu na nierównomierny i nieforemny, powyginany pokrój jodła koreańska 'Bonsai Blue' nawet bez formowania lub z minimalnym przycinaniem przypomina bonsai. Igły niebieskozielone, nastroszone, krótkie. Szyszki są wytwarzane już przez młode, niskie rośliny. Są bardzo liczne, fioletowoniebieskie, bardzo atrakcyjnie kontrastują z barwą igieł.
Polecana przede wszystkim do skalniaków i małych ogrodów jako solitery o charakterze bonsai oraz do pojemników. Wymaga gleby żyznej, zasobnej, przepuszczalnej, ale niezbyt suchej, o odczynie lekko kwaśnym i stanowiska słonecznego lub półcienistego.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki [kg] 1.5000
Pochodzenie brak info