Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Jodła kaukaska 'Pendula'

Abies nordmanniana 'Pendula'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
35,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Abies nordmanniana 'Pendula'

Bardzo stara odmiana wyselekcjonowana w roku 1874 w Anglii. Jest to odmiana przede wszystkim zachwycająca swoim oryginalnym, baśniowym wręcz pokrojem, na który dodatkowo można wpływać poprzez podpieranie głównego przewodnika lub podwiązywanie pędów bocznych, ale i bez takich zabiegów odmiana ta sama w sobie jest niezwykle atrakcyjna. W początkowych etapach wzrostu z trudem wykształca przewodnik, jednak po jego wykształceniu nie ma problemów z jego utrzymaniem i od tego momentu rośnie już w górę tworząc nieregularną, stożkową koronę o przepięknie przewisających, rozpostartych pędach bocznych.

Odmiana ta cechuje się dość szybkim tempem wzrostu, do 25 cm na rok, okazy 10 letnie mierzą zwykle do 4, 5 m wysokości, ale docelowa wysokość tej rośliny to nawet 10 m. Igły charakterystyczne dla jodły, krótkie i płaskie, o soczysto zielonym zabarwieniu z dwoma białymi paskami pod spodem, rozłożone gęsto po bokach pędów. Nowe, wiosenne przyrosty wyróżniają się znacznie bardziej jaskrawym kolorem. Jest to odmiana polecana zarówno do dużych jak i małych ogrodów, można z niej tworzyć prawdziwie bajeczne, malownicze miejsca, może rosnąć w otoczeniu innych roślin, ale dobrze zapewnić jej odpowiednio dużo miejsca, aby ładnie wyeksponować jej ciekawy pokrój.

Trzeba też pamiętać, że jest to odmiana dosyć wymagająca, i nie wszędzie można ją uprawiać, szczególnie nie znosi miejsc suchych i wietrznych. Preferuje stanowiska o dużej wilgotności powietrza i gleby, ciepłe, słoneczne i osłonięte od wiatru, o glebie żyznej i dobrze zdrenowanej. Zdecydowanie przeznaczona do hodowli w cieplejszych rejonach naszego kraju, choć na zimę dla bezpieczeństwa lepiej zabezpieczyć ją chociaż u podstawy.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Pokrój zwisający
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody miejskie, rabaty, wrzosowiska, parki, doniczki
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu wolne
Docelowa wysokość od 3m do 5m
Pochodzenie brak info
Barwa liści / igieł ciemnozielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy ograniczona
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, gęste i wiecznie zielone