Jodła kaukaska 'Pendula'

Abies nordmanniana 'Pendula'
28,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: P11; C1,5

Model: Wys. 10-15cm

Abies nordmanniana 'Pendula'

Bardzo stara odmiana wyselekcjonowana w roku 1874 w Anglii. Jest to odmiana przede wszystkim zachwycająca swoim oryginalnym, baśniowym wręcz pokrojem, na który dodatkowo można wpływać poprzez podpieranie głównego przewodnika lub podwiązywanie pędów bocznych, ale i bez takich zabiegów odmiana ta sama w sobie jest niezwykle atrakcyjna. W początkowych etapach wzrostu z trudem wykształca przewodnik, jednak po jego wykształceniu nie ma problemów z jego utrzymaniem i od tego momentu rośnie już w górę tworząc nieregularną, stożkową koronę o przepięknie przewisających, rozpostartych pędach bocznych.

Odmiana ta cechuje się dość szybkim tempem wzrostu, do 25 cm na rok, okazy 10 letnie mierzą zwykle do 4, 5 m wysokości, ale docelowa wysokość tej rośliny to nawet 10 m. Igły charakterystyczne dla jodły, krótkie i płaskie, o soczysto zielonym zabarwieniu z dwoma białymi paskami pod spodem, rozłożone gęsto po bokach pędów. Nowe, wiosenne przyrosty wyróżniają się znacznie bardziej jaskrawym kolorem. Jest to odmiana polecana zarówno do dużych jak i małych ogrodów, można z niej tworzyć prawdziwie bajeczne, malownicze miejsca, może rosnąć w otoczeniu innych roślin, ale dobrze zapewnić jej odpowiednio dużo miejsca, aby ładnie wyeksponować jej ciekawy pokrój.

Trzeba też pamiętać, że jest to odmiana dosyć wymagająca, i nie wszędzie można ją uprawiać, szczególnie nie znosi miejsc suchych i wietrznych. Preferuje stanowiska o dużej wilgotności powietrza i gleby, ciepłe, słoneczne i osłonięte od wiatru, o glebie żyznej i dobrze zdrenowanej. Zdecydowanie przeznaczona do hodowli w cieplejszych rejonach naszego kraju, choć na zimę dla bezpieczeństwa lepiej zabezpieczyć ją chociaż u podstawy.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jodła kaukaska 'Pendula'
Twoja ocena