Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Jodła Arnolda 'Suzanna'

Jodła Arnolda 'Suzanna'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys. 10-15 cm

Abies x arnoldiana 'Suzanna'

Polska odmiana jodły, wyselekcjonowana przez Pana S. Skórkę, charakteryzująca się nieregularnie występującymi pędami o zabarwieniu białym oraz kremowo żółtym. U młodych drzew z racji rozmiarów efekt ten często nie rozkłada się równomiernie w koronie, u starszych egzemplarzy prawdopodobnie pędy chimeryczne będą rozmieszczone jednak już proporcjonalnie i równomiernie. Jest to chimera lub roślina w typie variegata, co nie zostało jeszcze dokładnie zbadane. Dynamika wzrostu średnia do dużej, mimo iż nie są znane żadne osobniki dorosłe, to należy się spodziewać rozmiarów docelowych przekraczających 5 metrów wysokości.

Jest to na chwilę obecną odmiana unikatowa, rosnąca w nielicznych ogrodach pasjonatów oraz kolekcjonerów, ale swoją nietypową urodą zachęca coraz większe grono amatorów ogrodnictwa. Świetnie nadaje się do nasadzeń w miejscach dobrze widocznych, wyeksponowanych, tak aby jej walory kolorystyczne rzucały się w oczy. Ze względu na jasną zieleń igieł wybarwionych typowo bardzo ładnie prezentuje się na tle ciemnej zieleni cisów, czy nawet zagajnika ze świerka pospolitego lub jodły pospolitej. Polecamy tę odmianę dla osób szukających ciekawostek, czegoś nietuzinkowego, co zamiast powszechnie spotykanych odmian pozwoli utworzyć unikatową kompozycję.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, rabaty, wrzosowiska, zieleń publiczna
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jodła Arnolda 'Suzanna'
Twoja ocena